Autovadītāju braukšanas stila noteikšanas mobilo aplikāciju lejupielādējuši gandrīz 9000 lietotāju, Mixnews.lv

Autovadītāju braukšanas stila noteikšanas mobilo aplikāciju lejupielādējuši gandrīz 9000 lietotāju

фото

Tehnika | 2014. gada 13. janvārī plkst. 17:45

Mēneša laikā Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) kampaņas "Brauc ar prātu. Paliec dzīvs!" ietvaros ar apdrošināšanas sabiedrības "Ergo" atbalstu izveidoto bezmaksas mobilo aplikāciju "Prāts Neprāts" lejupielādējuši apmēram 2700 "iPhone" un 6300 "Android" tālruņu lietotāji, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja direkcijā.

Izmantojot aplikāciju, Latvijas autovadītāji kopā nobraukuši vairāk nekā 92 000 kilometru.

Lejupielāžu skaits liecinot - aplikācija "Prāts Neprāts" ir apsteigusi lielāko daļu pēdējā laikā Latvijā radīto aplikāciju.

Ar šīs mobilās aplikācijas palīdzību ikviens autovadītājs var noteikt savu braukšanas stilu - vai tas ir drošs, pārliecinošs, agresīvs, pārgalvīgs vai bīstams, apdraudot sevi un apkārtējos. Aplikācija "Prāts Neprāts" pielāgota Latvijas ceļiem, izmantojot SIA "Karšu izdevniecība Jāņa sēta" interaktīvo ceļu karti un ceļu satiksmes noteikumus attiecīgā ceļa posmā. Uzsākot braucienu, šoferis tiek aicināts ieslēgt aplikāciju, internetu un atrašanās vietas pakalpojumus, kā arī noteikt savu braukšanu - ātrumu, paātrinājumu un bremzēšanu. Par katru braucienu tiek piešķirti punkti, maksimālais punktu skaits - desmit. Braucot prātīgi, ar aplikācijas palīdzību Latvijas autovadītāji krāj punktus, kas savukārt ļauj ar atlaidi iegādāties "Ergo OCTA" polisi. Laika posmā līdz 13.janvārim kopējais savākto punktu skaits jau sasniedzis 70 000.

Apdrošināšanas sabiedrības "Ergo" valdes locekle Baltijā Ingrīda Ķirse informē, ka 71% autovadītāja braukšana novērtēta virs vidējā (desmit punktu skalā), bet no pārkāpumiem visbiežāk tiek fiksēta atļautā ātruma neievērošana. Tas liecinot, ka kopumā braukšanas kultūra ir laba, tomēr par to jāpiedomā.

Krāt punktus, lietojot aplikāciju un saņemt atlaidi OCTA polises iegādei "Ergo" var līdz 15.martam.

Kampaņu "Brauc ar prātu. Paliec dzīvs!" organizē CSDD, Satiksmes ministrija un Valsts policija, atbalsta - apdrošināšanas sabiedrība "Ergo" un SIA "Statoil Fuel & Retail Latvia". Kampaņa tiek finansēta no OCTA līdzekļiem.

Komentāri