IBM pērn rekorliels patentu skaits, Mixnews.lv

IBM pērn rekorliels patentu skaits

фото

Tehnika | 2013. gada 16. janvārī plkst. 14:32

Kompānijas IBM izgudrotāji 2012.gadā reģistrējuši rekordlielu patentu skaitu – 6478. Kompānija tādējādi nokļuvusi Amerikas patentu saraksta pirmajā pozīcijā jau 20 gadus pēc kārtas.

"Mēs esam lepni par šiem sasniegumiem, ko veicinājusi ilgstoša IBM apņēmība pētīt un attīstīt. 2012.gada sasniegtais rekordlielais patentu skaits un atrašanās līdera pozīcijā jau divas desmitgades ir apliecinājums izcilo IBM zinātnieku nozīmīgajam darbam. Tas apliecina rūpes par mūsu klientiem, kompāniju un gudrāku pasauli," pastāstīja IBM izpilddirektore Džinni Rometti.

IBM pērn radījis fundamentālus atklājumus tādās nozīmīgās informācijas tehnoloģiju jomās kā liela apjoma datu apstrāde un analīze, "mākoņi", mobilās ierīces, sociālie tīkli, programmatūra, kā arī patentējusi vairākus mazumtirdzniecības, banku, veselības aprūpes un citu nozaru IT risinājumus. Šie patentētie jauninājumi sekmēs būtiskas pārmaiņas IT nozarē, aizsākot kognitīvo sistēmu ēru – datorsistēmas, kas, balstoties uz iegūto datu pieredzi, patstāvīgi pilnveidojas un attīstās.

Kognitīvās datorsistēmas palīdzēs cilvēkiem saskatīt jēgu sarežģītās struktūrās, sekot līdz aizvien pieaugošam informācijas aprites ātrumam, pieņemt lēmumus, kas balstās uz plašāku informācijas spektru, uzlabos veselību un dzīves kvalitāti, kā arī likvidēs dažāda veida barjeras, tostarp, ģeogrāfiskas distances, valodas barjeras, izmaksas un nepieejamību.

IBM rekordlielo patentu skaitu 2012.gadā nodrošinājuši vairāk kā 8000 izgudrotāji no ASV un 35 ārvalstīm. 30% no patentiem radījuši izgudrotāji, kuri strādā IBM ārpus ASV.

Kopš 1993.gada IBM izgudrotāji ASV pieteikuši aptuveni 67 tūkstošus patentu.

Foto: worldfinancenews.ru, forbes.com

Komentāri