ES samazina mikroautobusu kaitīgos izmešus , Mixnews.lv

ES samazina mikroautobusu kaitīgos izmešus

фото

Tehnika | 2014. gada 15. janvārī plkst. 13:03

Eiropas Parlaments (EP) otrdien apstiprināja jaunus oglekļa dioksīda ierobežojumus komerciālajiem mikroautobusiem, kas no 2020.gada paredz kaitīgo izmešu apjomu samazināt par 28%, informē LETA-AFP.

Šie noteikumi paredz, ka visi jauni vieglie komerciālie transportlīdzekļi, kas tiek pārdoti Eiropas Savienībā (ES), emitēs ne vairāk kā 147 gramus oglekļa dioksīda uz vienu kilometru, nevis 203 gramus, kā tika noteikts 2007.gadā.

ES klimata rīcības komisāre Konija Hēdegorda norāda, ka šis mērķis ir sasniedzams un tas nav pārāk dārgs ražotājiem. Šie noteikumi tiks pārskatīti 2015.gadā.

Eiropas Komisijas (EK) dati liecina, ka mikroautobusi veido 12% no Eiropas tirgus vieglajiem komerciālajiem transportlīdzekļiem, kas kopumā nodrošina 1,5% no kopējā kaitīgo izmešu apjoma.

Vieglo mikroautobusu izmantošanas laiks ir garāks nekā vieglajām automašīnām, un tie sver līdz 2,61 tonnai bez kravas un 3,5 tonnām ar kravu.

Eiropas likumdevēji nākamajā mēnesī balsos par līdzīgiem oglekļa dioksīda izmešu ierobežojumiem vieglajām automašīnām, kas tikuši aizkavēti saistībā ar Vācijas izteiktajiem satraukumiem, ņemot vērā valsts svarīgo lomu autorūpniecībā.

Komentāri