Aptauja: 86 procenti autovadītāju ir minimālais ziemas inventārs - skrāpis un sniega slotiņa, Mixnews.lv

Aptauja: 86 procenti autovadītāju ir minimālais ziemas inventārs - skrāpis un sniega slotiņa

фото

Tehnika | 2014. gada 16. janvārī plkst. 12:51

Lielākā daļa jeb 86% autovadītāju automašīnā tur ziemai nepieciešamā inventāra minimumu - ledus skrāpi un sniega slotiņu, bet lāpsta sniega tīrīšanai ir mazāk nekā pusei jeb 40% šoferu, noskaidrots degvielas tirgotāja "Virši-A" veiktajā aptaujā, ziņo Nozare.lv.

70% "Virši-A" aptaujāto autovadītāju atzina, ka pirms ziemas iestāšanās ir sagatavojuši savu automašīnu un veic tās tehniskā stāvokļa pārbaudi.

Atbildot uz jautājumu, kurus no drošas braukšanas nosacījumiem autovadītājs ievēro, 68% aptaujāto atzīst, ka ziemas apstākļos cenšas neveikt strauju kustības maiņu, bet 52% respondentu izvēlas braukt ar mazāku ātrumu un zemāku ātrumkārbas pārnesumu nekā vasarā.

74% autovadītāju atzina, ka ziemā ievēro lielāku bremzēšanas distanci un priekšlaicīgi samazina ātrumu, savukārt 16% autovadītāju ziemas apstākļos savus braukšanas paradumus nemaina.

"Virši-A" valdes priekšsēdētājs Jānis Riekstiņš biznesa portālam "Nozare.lv" norādīja, ka kopumā autovadītāji sezonas maiņu neignorē - šoferi domā gan par transportlīdzekļa tehnisko stāvokli, apkopi un aprīkošanu, gan arī saviem braukšanas paradumiem. Acīmredzot aiz muguras ir pietiekami bargas ziemas, kas liek domāt preventīvi un sarūpēt vismaz pašas nepieciešamākās lietas transportlīdzekļa tīrīšanai.

Aptauja tika veikta šī gada janvārī "Virši-A" degvielas uzpildes stacijā "Pērnava". Respondenti tika aicināti atbildēt uz jautājumiem par viņu autovadīšanas paradumu maiņu un automašīnās esošo inventāru, iestājoties ziemas laika apstākļiem.

Komentāri