Cobook kļūs līdzīgs Dropbox; ļaus kontaktus noglabāt mākonī, Mixnews.lv

Cobook kļūs līdzīgs Dropbox; ļaus kontaktus noglabāt mākonī

фото

Tehnika | 2014. gada 17. janvārī plkst. 09:38

Latvijā radītais kontaktu pārvaldības rīks "Cobook" pēc integrācijas ar ASV uzņēmumu "FullContact" kļūs līdzīgs pasaulē populārajai datu glabātuvei "Dropbox", un būs mākonī balstīta adrešu grāmatiņa ar piekļuvi no dažādiem punktiem, kas pieejama visām ierīcēm, ne tikai "Apple" ražotajām, biznesa portālam "Nozare.lv" stāsta "Cobook" dibinātājs Kaspars Dancis.

"Pašlaik jau ir līdzīgi risinājumi - "Apple" "iCloud" un "Android" lietotājiem "Google Contacts". Tiem galvenā nepilnība ir tāda, ka tie visi ir kaut kam piesaistīti un ne līdz galam nostrādāti," skaidro latviešu jaunuzņēmuma vadītājs.

Dancis atklāj, ka pirmās sarunas ar Denverā esošo līdzīga profila uzņēmumu "FullContact" par potenciālo sadarbību notika jau vairāk nekā pirms gada.

Abu uzņēmumu nākotnes vīzija sakrītot, uzsver uzņēmējs un bilst, ka viņa mērķis ir vienā pakalpojumā apvienot to vairumu adrešu un kontaktu sarakstu, ar ko ikdienā nākas saskarties teju ikkatram cilvēkam. Pēc notikušā darījuma Dancis ASV uzņēmumā būs atbildīgs par šī pakalpojuma izstrādi.

Uzņēmējs neraizējas, ka varētu nonākt nesaskaņās ar saviem jaunajiem partneriem un uzsver, ka abi uzņēmēji savās nišās esot paši labākie un tālāk darbību efektīvāku padarītu tieši sadarbība, nevis konkurence. Dancim jau iepriekš ir bijusi pieredze darbā projektā, ko pārdeva lielākam uzņēmumam un savu lēmumu viņš ļoti rūpīgi izsvēris.

Jautāts par "Cobook" sākumu, Dancis atceras, ka vispirms bijusi ideja izveidot aplikāciju, ko varētu pārdot. "Tas ir skaidrs, ka, pārdodot šādu risinājumu tikai Latvijā, ienākumi būtu niecīgi. Precīzi rēķinājis neesmu, bet, manuprāt, tur pat nesanāktu alga vienam mūsu darbiniekam," norāda uzņēmējs.

Lai arī "Cobook" tuvākā mēneša laikā plāno pamest jaunuzņēmēju biedrības "TechHub Riga" telpas, tomēr uz visiem laikiem ASV visdrīzāk nepalikšot. Lielākā daļa no "Cobook" komandas pēc diviem līdz trim gadiem visdrīzāk atgriezīšoties Latvijā, uzskata Dancis.

Uz jautājumu, kā pārcelšanos uztvērušas uzņēmumam darbinieku ģimenes, Dancis atbild, ka attieksme bijusi visai progresīva un problēmu neesot bijis. Denvera esot viena no progresīvākajām ASV pilsētām, tāpēc grūtības ar dzīvi jaunajās mājās Dancis nesaskata.

Jāatgādina, ka ASV biznesa kontaktu pārvaldības uzņēmums "FullContact" iegādājies Latvijas kontaktu pārvaldes rīku "Cobook" un iekļaus to savā uzņēmumā. Abu uzņēmumu komandas darbu turpinās Denverā, Kolorado štatā ASV.

Darījuma summa netiek atklāta, bet ārvalstu tehnoloģiju portāli vēstījuši, ka pēdējā investīcija, ko piesaistījusi Denveras kompānija, bijusi 7 miljonu ASV dolāru apmērā.

"Cobook" 2011.gadā nodibināja Kaspars un Jānis Danči. Sākotnēji Kasparam Dancim piederēja 86% uzņēmuma daļu, bet Jānim Dancim pārējie 14%. 2012.gada beigās "Cobook" izdevās piesaistīt investīcijas 135 000 latu (192 088 eiro) vērtībā no Hamburgā dibinātas investīciju kompānijas "HackFwd", kam pēc darījuma piederēja 30,03% uzņēmuma daļu.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka darījums ar "FullContact" oficiāli noticis jau pagājušā gada nogalē un pašlaik ASV uzņēmums ir 100% SIA "Cobook" daļu īpašnieks.

Komentāri