Uzņēmējs: Apple Appstore politika traucē izstrādātājiem, Mixnews.lv

Uzņēmējs: Apple Appstore politika traucē izstrādātājiem

фото

Tehnika | 2014. gada 20. janvārī plkst. 07:55

ASV kompānijas "Apple" piekoptā politika, kad aplikāciju veikalā jebkurš jaunums tiek ievietots tikai pēc nedēļas, rada pamatīgas grūtības jaunajiem programmatūras izstrādātājiem, intervijā biznesa portālam "Nozare.lv" pastāstīja latviešu jaunuzņēmējs, kontaktu pārvaldes rīka "Cobook" idejas autors Kaspars Dancis.

Lai arī par Danča uzņēmuma radīto aplikāciju pērn atzinīgi izteicās "Apple", tomēr viņš pats uzskata, ka koncerna striktie noteikumi jaunajiem izstrādātājiem traucē nākt klajā ar jaunām aplikācijām. "Lai izlaistu aplikāciju vai kādu atjauninājumu, izstrādātājam tā ir jānodod izskatīšanai, kas aizņem vismaz nedēļu. Tas darbu ļoti sarežģī mazākām kompānijām, kam nav sava testētāja, jo var sanākt, ka kāda muļķīga kļūda pasprūk garām izstrādātājiem," uzskata jaunais uzņēmējs.

Ja "Apple" darbinieki pamana, ka pieļautā kļūda nav kritiska, tad var panākt, ka labojums tiek pieņemts daudz ātrāk, bet šādas atlaides tiek dotas ne biežāk kā reizi pusgadā, norāda Dancis. Vieglāk esot izstrādātāju komandām ar pašiem savām testētāju grupām, kas spēj pamanīt nepilnības, jo nereti dažādas, pat muļķīgas kļūdas pasprūkot garām pašiem programmētājiem.

Par spīti stingrajai pieņemšanas procedūrai, "Appstore" ir radījis atsevišķu, līdz tam nebijušu biznesa nišu. Pašlaik gan "Appstore" visvairāk nopelnīt varot spēļu izstrādātāji, stāsta Dancis. Viņaprāt, interesanti esot, ka spēļu izstrādē reti kura kompānija spējot izveidot vairāk par vienu veiksmīgu produktu un lielākā daļa, līdzīgi dažiem mūzikas ansambļiem, kļūstot par "one hit wonder".

Strādājot pie "Cobook", kas kopš iznākšanas ir bijis pieejams tikai "Apple" ierīcēm, Dancis esot sapratis, ka veiksmīgāk būtu bijis veidot aplikāciju, kas nav piesaistīta kādai konkrētai platformai. Pievienošanās ASV uzņēmumam "FullContact", kurš savu adrešu grāmatiņas servisu izvietojis mākonī, "Cobook" došot iespēju ar mazākiem ieguldījumiem apgūt arī "Android" un "Windows" vides.

Jāatgādina, ka ASV biznesa kontaktu pārvaldības uzņēmums "FullContact" iegādājies Latvijas kontaktu pārvaldes rīku "Cobook" un iekļaus to savā uzņēmumā. Abu uzņēmumu komandas darbu turpinās Denverā, Kolorado štatā ASV. Darījuma summa netiek atklāta, bet ārvalstu tehnoloģiju portāli vēstījuši, ka pēdējā investīcija, ko piesaistījusi Denveras kompānija, bijusi 7 miljonu ASV dolāru apmērā.

"Cobook" 2011.gadā nodibināja Kaspars un Jānis Danči. Sākotnēji Kasparam Dancim piederēja 86% uzņēmuma daļu, bet Jānim Dancim pārējie 14%. 2012.gada beigās "Cobook" izdevās piesaistīt investīcijas 135 000 latu (192 088 eiro) vērtībā no Hamburgā dibinātas investīciju kompānijas "HackFwd", kam pēc darījuma piederēja 30,03% uzņēmuma daļu.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka darījums ar "FullContact" oficiāli noticis jau pagājušā gada nogalē un pašlaik ASV uzņēmums ir 100% SIA "Cobook" daļu īpašnieks.

Komentāri