Portāls: Angry Birds ievāc lietotāju datus; izstrādātājs vaino reklāmas kompāniju, Mixnews.lv

Portāls: Angry Birds ievāc lietotāju datus; izstrādātājs vaino reklāmas kompāniju

фото

Tehnika | 2014. gada 29. janvārī plkst. 14:33

Lielbritānijas un ASV izlūkdienesti, sadarbojoties ar ASV tiešsaistes reklāmas aģentūru "Millennial Media", esot ieguvuši dažāda veida personīgo informāciju, kas tiek ievākta no viedierīču lietotājiem apmaiņā pret iespēju izklaidēties ar populāro bezmaksas spēli "Angry Birds", teikts tehnoloģiju portālā "The Register".

Spēles "Angry Birds" izstrādātājs savā mājaslapā publicētā ziņojumā uzsvēris, ka ar izlūkdienestiem sadarbojies neesot, un informācijas noplūdē vaino reklāmas kompāniju, kas savu saturu liek spēles bezmaksas versijā. Kā norāda "The Register", ar "Roxio" sadarbojoties ASV reklāmas aģentūra "Millenial Media", ziņo LETA.

Reklāmas uzņēmums sadarbībā ar somu mobilo spēļu izstrādātāju "Rovio" tautā populārajai spēlei "Angry Birds" pievieno kodu, kas ievāc dažāda veida datus par viedierīces lietotāja paradumiem. Ikkatrs no "Angry Birds" lietotājiem savus datus apskatei nodod brīvprātīgi, piešķirot piekļuves tiesības pirms spēles lejupielādes.

"Millenial Media" pievienotā programmatūra ievāc datus un apkopo tos, veidojot lietotāja profilu, ko pēcāk izmanto precīzāk piemeklētu reklāmas materiālu izsūtīšanai. Izveidotajā profilā ir atrodama informācija par subjekta politiskajiem uzskatiem, ģimenes stāvokli un seksuālo orientāciju.

Tieši ar šo informāciju ir padalījusies "Millenial Media" aģentūra, raksta "The Register".

Nevienā no valdības ziņojumiem neesot konstatēts, ka izlūkdienesti būtu mērķtiecīgi izmantojuši kādas mobilo aplikāciju ievainojamības, lai iegūtu kādus lietotāju datus. Tas gan neesot īpaši grūti izdarāms, norāda tehnoloģiju portāls, jo, piemēram, "Android" sistēmas atjauninājuma laikā ierīce nosūtot aptuveni 500 dažāda veida norāžu par to, kādi ir lietotāja paradumi.

Daļa "Android" lietotāju, lai labāk spētu kontrolēt to, ar kādiem datiem dalās viņu aplikācijas, izvēlas uzstādīt "CyanogenMod" operētājsistēmu.

Komentāri