Hakeri ar zagtām parolēm piekļuvuši Yahoo e-pastu lietotāju kontiem, Mixnews.lv

Hakeri ar zagtām parolēm piekļuvuši Yahoo e-pastu lietotāju kontiem

фото

Tehnika | 2014. gada 31. janvārī plkst. 14:15

ASV interneta uzņēmums "Yahoo" ceturtdien paziņojis, ka hakeriem, izmantojot zagtas paroles, izdevies iekļūt "Yahoo" e-pastu lietotāju kontos, ziņo LETA-AFP.

"Mēs fiksējām koordinētus mēģinājumus uzlauzt mūsu lietotāju e-pasta kontus. Atklājot aizdomīgas aktivitātes, uzreiz veicām pasākumus klientu aizsardzībai," teikts ziņojumā.

Cik vērienīga bijusi ielaušanās, uzņēmums neatklāj, taču norāda, ka skartajiem lietotājiem lūgts nomainīt paroles.

"Drošības uzbrukumi diemžēl kļūst arvien biežāki," atzina "Yahoo" viceprezidents Džejs Rositers. "Mēs izsakām nožēlu par notikušo un vēlamies apliecināt lietotājiem, ka viņu datu drošības nodrošināšana mums ir ļoti svarīga."

"Yahoo" informē, ka e-pastu kontu paroles hakeri ieguvuši no kādas trešās puses datubāzes, nevis no "Yahoo" sistēmām.

Informācijas aizsardzībai lietotājiem tiek piedāvāts ne vien nomainīt paroles, bet sasaisīt pieeju pastam ar tā lietotāja mobila telefona numuru, proti, izmantot divpakāpju pieejas sistēmu.

Efektīvai e-pasta aizsardzībai "Yahoo" iesaka izveidot sarežģītas paroles ar lielajiem un mazajiem burtiem, cipariem, kā arī speciālajiem simboliem, piemēram "zvaigznīti", "resti". Turklāt kompānija atgādina, ka nav pieļaujams vairākos servisos lietot vienu un to pašu paroli.

"Yahoo" sadarbībā ar ASV federālajām varasiestādēm izmeklē notikušo.

Komentāri