Geitss pamet Microsoft vadītāja amatu; Balmeru aizstās Nadella, Mixnews.lv

Geitss pamet Microsoft vadītāja amatu; Balmeru aizstās Nadella

фото

Tehnika | 2014. gada 4. februārī plkst. 18:44

Viens no ASV tehnoloģiju koncerna "Microsoft" dibinātājiem un pasaules turīgākajiem cilvēkiem Bils Geitss pametis kompānijas valdes priekšsēdētāja amatu, atrasts arī aizstājējs "Microsoft" izpilddirektoram Stīvam Balmeram, teikts uzņēmuma ziņojumā, ziņo Nozare.lv.

Otrdien viens no pazīstamākajiem "Microsoft" dibinātājiem paziņoja par aiziešanu no valdes priekšsēdētāja amata. Geitss gan uzņēmumu pilnībā netaisās pamest un turpinās tajā darboties kā tehnoloģiskais konsultants.

фото

Par jauno valdes priekšsēdētāju "Microsoft" iecelts līdzšinējais valdes loceklis Džons Tompsons.

Pēc ilgiem meklējumiem atrasts arī jaunais "Microsoft" izpilddirektors, kurš aizstās Balmeru. Par izpilddirektoru koncernā iecelts Satja Nadella, kurš kompānijā dažādos vadošos amatos nostrādājis jau 22 gadus.

фото

Geitss jau ilgāku laiku no uzņēmuma tiešās vadības pagājis nostāk un savu darbību vairāk veltījis dažāda veida labdarībai un dažādām sociāli noderīgām akcijām.

фото

No kreisās: Bils Geitss, Stīvs Balmers un Stajta Nadella

Nadellu vairāki tehnoloģiju eksperti uzteic kā lielisku vadītāju, kam atšķirībā no Balmera piemīt arī ievērojamas zināšanas tehniskajos jautājumos, kas gūtas, ilgus gadus vadot "Microsoft" mākoņpakalpojumu un korporatīvo pakalpojumu divīziju. Jaunajam valdes priekšsēdētājam priekšā stāv grūts uzdevums izveidot līdzīgu ekosistēmu "Microsoft" produkcijai, kā to ir izdarījuši "Google" un "Apple", norāda vairāki ārzemju tehnoloģiju portāli. Tāpat arī "Microsoft", pagājušogad iegādājoties "Nokia" mobilo ierīču atzaru, ir sācis darboties daudz dinamiskākā tirgū, ja to salīdzina ar "Windows" operētājsistēmām un "Xbox" spēļu konsolēm, kur produkti nomainās daudz retāk.

Pēc paziņojuma par izmaiņām vadībā "Microsoft" akcijas piedzīvoja nelielu kritumu, bet pēdējo stundu laikā novērojams, ka cenas sasniedz līdzīgu līmeni kā pirms ziņojuma.

"Microsoft" pārstāvniecība Latvijā ir dibināta 1999.gadā, bet māteskompānija, kas patlaban ir globāls programmu, pakalpojumu un interneta tehnoloģiju koncerns, dibināta ASV 1975.gadā.

Komentāri