Sony biznesa gadam prognozē zaudējumus; pārdos personālo datoru ražošanas biznesu, Mixnews.lv

Sony biznesa gadam prognozē zaudējumus; pārdos personālo datoru ražošanas biznesu

фото

Tehnika | 2014. gada 6. februārī plkst. 10:33

Japānas elektronikas uzņēmums "Sony Corp." ceturtdien prognozēja, ka šis biznesa gads tiks noslēgts ar 110 miljardu jenu (80,4 miljonu eiro) zaudējumiem, vienlaikus paziņojot par ieceri pārdot personālo datoru ražošanas biznesu, ziņo LETA-AFP.

Kompānija iepriekš prognozēja, ka biznesa gadā, kas noslēgsies martā, strādās ar 30 miljardu jenu (21,9 miljonu eiro) tīro peļņu.

Prognozētie zaudējumi galvenokārt tiek skaidroti ar biznesa vides pasliktināšanos un plānoto aktīvu pārdošanu, kā arī ar zaudējumiem videospēļu biznesā, kas iepriekšējās aplēsēs netika iekļauti.

"Sony" arī paziņoja, ka pārdos personālo datoru ražošanas biznesu Japānas investīciju fondam "Japan Industrial Partners". Uzņēmums plānotā darījuma summu neatklāj, taču mediji vēsta, ka tā veidos aptuveni 40-50 miljardus jenu (291,8-364,8 miljonus eiro).

Norādot uz dramatiskām izmaiņām globālajā personālo datoru tirgū, "Sony" pavēstīja, ka ir nolēmusi "koncentrēt savus mobilos produktus uz viedtelefoniem un planšetdatoriem, un pārdot personālo datoru biznesu jaunai kompānijai, kuru izveidos "Japan Industrial Partners" un nodrošinās tā turpmāku darbību."

Iepriekš mediji ziņoja, ka pēc darījuma īstenošanas fonds izveidos jaunu uzņēmumu, kas turpinās pārdot personālos un portatīvos datorus ar "Vaio" zīmolu un kurā "Sony" piederēs neliela akciju daļa. Tāpat "Sony" ceturtdien norādīja, ka vērienīgās restrukturizācijas ietvaros likvidēs 5000 darba vietu, tādējādi ietaupot vairāk nekā vienu miljardu dolāru (738,3 miljonus eiro) gadā.

Starptautiskā reitingu aģentūra "Moody's Investors Service" pagājušajā nedēļā samazināja "Sony" kredītreitingu līdz investīcijām nepiemērotam līmenim, norādot, ka kompānijai nepieciešami plaši pasākumi finanšu stāvokļa uzlabošanai.

Komentāri