Aptauja: Autovadītāji par OCTA termiņu paļaujas uz apdrošinātāja atgādinājumu, Mixnews.lv

Aptauja: Autovadītāji par OCTA termiņu paļaujas uz apdrošinātāja atgādinājumu

фото

Tehnika | 2014. gada 9. februārī plkst. 19:08

Latvijā teju puse jeb 48% autovadītāju par OCTA apdrošināšanas polises iegādi vai polises termiņa atjaunošanu paļaujas uz apdrošinātāja atgādinājumu, liecina "Swedbank P&C Insurance" veiktā autovadītāju aptauja.

Gandrīz ceturtdaļa jeb 23% aptaujāto atzinuši, ka paši seko līdzi OCTA polises termiņa beigām, bet 1% respondentu par polises iegādi regulāri aizmirst.

No aptaujātajiem 18% autovadītāju atzīst, ka viņiem ir gadījies piemirst par OCTA jeb sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas iegādi. Vairumā gadījumu gan tas noticis reti - vienu vai divas reizes, liecina aptaujas dati. Biežāk nekā vidēji atjaunot/iegādāties OCTA piemirstas autovadītājiem vecumā no 40 līdz 49 gadiem (30%).

Vērtējot respondentus pēc viņu ienākumiem, secināms, ka cilvēki ar ienākumiem virs 900 eiro mēnesī salīdzinoši vairāk (29%) paši seko līdzi OCTA polises termiņa beigām. Cilvēki ar vidējiem ienākumiem (no 500 līdz 700 eiro mēnesī) vairāk paļaujas uz apdrošinātāju atgādinājumu par OCTA polises termiņa beigām.

Saskaņā ar likumu OCTA apdrošināšana ir obligāta, lai piedalītos ceļu satiksmē. Sods par piedalīšanos ceļu satiksmē bez OCTA apdrošināšanas ir no 85 eiro līdz 115 eiro, kā arī tiek piešķirti divi pārkāpumu uzskaites punkti.

"Swedbank" aptauja veikta janvāra beigās, aptaujājot 517 Latvijas autovadītājus vecumā virs 18 gadiem Rīgā, citās Latvijas pilsētās un lauku rajonos.

Komentāri