Sony pamet arī e-grāmatu biznesu; esošos klientus nodod Kobo, Mixnews.lv

Sony pamet arī e-grāmatu biznesu; esošos klientus nodod Kobo

фото

Tehnika | 2014. gada 10. februārī plkst. 16:34

Japānas elektronikas koncerns "Sony" izlēmis likvidēt e-grāmatu veikalu un esošos klientus pārvirzīt uz "Kobo" e-grāmatu servisu, teikts kompānijas ziņojumā presei, ziņo LETA-AFP.

"Sony", kurš nesen nāca klajā ar paziņojumu par aiziešanu no klēpjdatoru tirgus, izlēmis arī par atteikšanos no e-grāmatu un laikrakstu platformas. Turpmāk ar satura tirdzniecību "Sony" e-lasītājiem un citām viedierīcēm nodarbosies e-grāmatu serviss "Kobo", teikts ziņojumā.

"Kobo" patlaban apkalpo ap 18 miljoniem lasītāju visā pasaulē, un kompānijai ir noslēgti līgumi ar 1,3 miljoniem autoru. Aplikācijā atrodamas ap četriem miljoniem e-grāmatu, žurnālu un laikrakstu, teikts publicētajā ziņojumā.

Turpmāk arī "Sony X-peria" tikšot uzreiz apgādātas ar "Kobo" aplikāciju. Līdz šim "Kobo" ir darbojies 190 pasaules valstīs, piedāvājot ne tikai satura izplatīšanas servisu, bet arī dažādus e-grāmatu lasītājus, kas darbojas ar "Android" operētājsistēmu.

Jau ziņots, ka Japānas elektronikas uzņēmums "Sony Corp." ceturtdien prognozēja, ka šis biznesa gads tiks noslēgts ar 110 miljardu jenu (80,4 miljonu eiro) zaudējumiem, vienlaikus paziņojot par personālo datoru "VAIO" ražošanas biznesa pārdošanu "Japan Industrial Partners".

Tāpat "Sony" ceturtdien norādīja, ka vērienīgās restrukturizācijas ietvaros likvidēs 5000 darba vietu, tādējādi ietaupot vairāk nekā vienu miljardu ASV dolāru (738,3 miljonus eiro) gadā.

Komentāri