Premjers: Es neko nevaru darīt, lai novērstu Toyota aiziešanu no Austrālijas, Mixnews.lv

Premjers: Es neko nevaru darīt, lai novērstu Toyota aiziešanu no Austrālijas

фото

Tehnika | 2014. gada 11. februārī plkst. 11:50

Austrālijas premjerministrs Tonijs Ebots otrdien paziņoja, ka viņš neko nespēj darīt, lai novērstu Japānas autobūves kompānijas "Toyota Motor Corp." pieņemto lēmumu valstī pārtraukt ražošanu, ziņo LETA-AFP.

"Toyota" pirmdien pavēstīja, ka 2017.gada beigās Austrālijā pārtrauks automašīnu ražošanu, tādējādi valsti pametot pēdējam autoražotājam.

Šīs ziņas izplatītas vien dažus mēnešus pēc tam, kad ASV autobūves gigants "General Motors" (GM) pavēstīja, ka līdz 2017.gadam Austrālijā slēgs struktūrvienības "Holden" rūpnīcas, darbu zaudējot 2900 cilvēkiem un radot būtisku triecienu valsts autoražošanas nozarei.

Savukārt maijā ASV autobūves uzņēmums "Ford" paziņoja, ka 2016.gadā pārtrauks ražot automašīnas nerentablajās Austrālijas rūpnīcās, likvidējot 1200 darba vietas.

"Toyota" savu lēmumu skaidro ar sīvo konkurenci un Austrālijas dolāra vērtības pieaugumu, kā arī ar prognozēm par automašīnu ražošanas apjoma kritumu valstī.

Autoražošanas nozares iznīcība jau izraisījusi valstī politiskās nesaskaņas, opozīcijā esošajai leiboristu partijai vainojot valdību par nespēju novērst "Toyota" aiziešanu no Austrālijas. Arodbiedrības jau brīdinājušas, ka kopumā varētu tikt likvidēti 50 000 darba vietu.

"Austrālijas iedzīvotāji tevi vainos autoražošanas nozares nāvē, jo mēs uzskatām, ka tu esi atbildīgs," Ebotam parlamentā sacīja leiboristu līderis Bils Šortens.

Tikmēr leiboristu pārstāvis Kims Kars ietekmi uz lielākajiem autoražošanas štatiem Viktoriju un Dienvidaustrāliju salīdzina ar Lielo depresiju, kas valsti skāra 20.gadsimta 30.gados.

Savukārt Ebots norāda, ka pēdējo gadu laikā autoražošanas nozarē veltīgi iepludināti vairāki desmiti miljoni dolāru.

"Šis ir ļoti pārdomāts "Toyota" lēmums un tas ir galīgais lēmums," sacīja premjers. "Valdība nevarēja pēdējā brīdī iesaistīties un teikt - šeit jums vēl 100 vai 200 miljoni dolāru, lūdzu, lūdzu, lūdzu palieciet."

Komentāri