Autoražotājiem mazinās entuziasms par elektromobiļiem, Mixnews.lv

Autoražotājiem mazinās entuziasms par elektromobiļiem

фото

Tehnika | 2013. gada 21. janvārī plkst. 17:07

Autoražotājiem ir mazinājies iepriekšējo gadu entuziasms par elektromobiļiem un šobrīd ite lielāku uzmanību velta degvielas patēriņa optimizācijai iekšdedzes dzinējos, investīciju turpināšanai gāzes transporta līdzekļos un elektrotīkla uzlādes (plug-in) hibrīdauto, liecina starptautiskās biznesa konsultāciju kompānijas KPMG veiktais ikgadējais autouzņēmumu vadošo darbinieku viedokļu pētījums "Global Automotive Executive Survey 2013".

„Auto ražošanas biznesa modelis ir kļuvis sarežģītāks. Ja pagātnē galvenokārt tika ražoti automobiļi ar iekšdedzes dzinējiem, tad šodien autoražotājiem nākas saskarties ar plašu dzinēju tehnoloģiju klāstu. Mainīgie uzskati par hibrīdauto, elektrotīkla uzlādes hibrīdauto, ūdeņraža un ar akumulatoru darbināmiem transportlīdzekļiem norāda uz to, ka joprojām nav skaidrs, kura no šīm tehnoloģijām būs dominējoša. Īstermiņā atsevišķi autovadītāji, visticamāk, dos priekšroku hibrīdiem, savukārt autoparki varētu izvēlēties elektriskos transportlīdzekļus. Tomēr, šķiet, ka tikai ar elektroenerģiju darbināmi transporta līdzekļi negūs virsroku vismaz tuvāko desmit gadu laikā,” skaidro SIA KPMG Baltics Transporta un loģistikas sektora vadītāja un uzņēmuma partnere Latvijā Armine Movsisjana.

Atbilstoši Latvijas Vides politikas pamatnostādnēm 2009. - 2015. gadam elektromobiļu skaitam attiecībā pret jaunu reģistrēto transportlīdzekļu skaitu Latvijā ir jāsasniedz 1%. Tomēr CSDD dati liecina, ka līdz 2013. gada 1. janvārim Latvijā bija reģistrēti tikai 12 transportlīdzekļi ar elektrības dzinēju un viens transportlīdzeklis ar elektrības un benzīna dzinēju.

"Ja Latvija vēlas veicināt elektrisko transportlīdzekļu attīstību, tad tuvākajos gados mums kopā ar daudzām citām valstīm būs jārisina liela skaita elektromobiļu uzlādes infrastruktūras jautājums. Kamēr nebūs atbilstošas infrastruktūras, elektormobiļu tirgus daļas izaugsmes iespējas būs visai ierobežotas," atzīst Movsisjana.

Foto: no vietnes amper.cz

Komentāri