TechHub Riga dibinātājs: Jaunuzņēmumi nozīmē augstu risku un augstu pievienoto vērtību, Mixnews.lv

TechHub Riga dibinātājs: Jaunuzņēmumi nozīmē augstu risku un augstu pievienoto vērtību

фото

Tehnika | 2014. gada 19. februārī plkst. 21:28

Jaunuzņēmējdarbības pamatā ir ārkārtīgi strauja attīstība, kas investoriem nozīmē augstu risku investēto pazaudēt, tomēr veiksmes gadījumā atdeve no šāda biznesa ir ļoti ievērojama, otrdien Saeimas komisijā bilda investors un jaunuzņēmēju biedrības "TechHub Riga" dibinātājs Andris Bērziņš.

Jaunuzņēmumus jeb "stārtapus" raksturo ārkārtīgi strauja attīstība un ļoti augsts risks, ka iecerētā biznesa ideja negūs cerēto tirgus atsaucību, raksta "Uzņēmumi strauji aug vai arī strauji nomirst," bilda Bērziņš. Investoram svarīgākais, meklējot uzņēmumu, kurā ieguldīt naudu, ir būt pārliecinātam, ka tajā darbojas pietiekami spējīga komanda, kas varēs izturēt straujo augšanu.

Šodien Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Inovāciju un zinātnes apakškomisijas sēdē Bērziņš deputātiem, augstskolu pārstāvjiem un informācijas un telekomunikāciju nozares pārstāvjiem skaidroja par jaunuzņēmējdarbības priekšrocībām, kā arī par to, kā to veicināt turpmāk. Pēc sēdes Bērziņš "Nozare.lv" atklāja, ka esot ļoti priecīgs, ka pēc "Infogr.am" veiksmes investīciju piesaistē valdība sākusi vairāk interesēties par jaunuzņēmējiem.

Kopš savas pastāvēšanas sākuma "TechHub Riga" rezidenti investīcijās spējuši piesaistīt jau 2,5 miljonus eiro.

Jau ziņots, ka nesen latviešu informācijas vizualizācijas rīks "Infogr.am" paziņojis par 1,34 miljonu eiro investīciju piesaisti. Bērziņš norādīja uz inovatīvās uzņēmējdarbības spēju radīt biznesu, kas nav personālietilpīgs un rada ievērojamu pievienoto vērtību. Visi komisijas dalībnieki piekrita, ka Latvijas ekonomika būtu jāpārveido no zemas pievienotās vērtības uz tādu, kas rada produktus ar augstu pievienoto vērtību.

Tāpat arī Bērziņš norādīja, ka, izstrādājot atbalsta politiku mazajiem uzņēmējiem un jaunuzņēmējiem, būtu maksimāli jācenšas samazināt birokrātisko slogu. "Ir vairāki uzņēmumi, kas neizmanto pieejamos atvieglojumus, jo tiem nav laika nodarboties ar papīriem."

Patlaban "TechHub" telpās darbojas vieni no Latvijas veiksmīgākajiem jaunuzņēmumiem - "Fastr", "Infogram", kā arī nesen amerikāņu iegādātais "Cobook", kura komanda jau tuvākā mēneša laikā dosies uz ASV.

"TechHub Riga" tika atklāts 2012.gada pavasarī, un patlaban ar nodibinājuma atbalstu tajā strādā jau vairāk nekā 30 IT jomas uzņēmumi. "TechHub Riga" ir gan rezidenti, gan gada biedri - uzņēmumi ar savām telpām, kas vēlas piedalīties inkubatora pasākumos. Biedrības mērķis ir pulcēt līdzīgi domājošus jaunos uzņēmējus, lai no to vidus veidotos nākotnes jaunās, spēcīgās Latvijas IT firmas.

Foto: no vietnes facebook.com/TechHubRiga

Komentāri