Dd studio izveido ekspozīciju Jaunavas torņa muzejam Baku Azerbaidžānā, Mixnews.lv

Dd studio izveido ekspozīciju Jaunavas torņa muzejam Baku Azerbaidžānā

фото

Tehnika | 2014. gada 23. februārī plkst. 19:55

Latvijas uzņēmums "Dd studio" izveidojis telpas dizainu un pastāvīgo ekspozīciju Jaunavas torņa muzejam Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku, aģentūru LETA informēja "Dd studio" pārstāve Ilze Zigerte.

Jaunavas tornis ir Baku pazīstamākais simbols un vēstures piemineklis. Tas kopā ar Baku vecpilsētu Ičeri Šeheru ir iekļauts UNESCO kultūrvēsturiskajā mantojumā.

Jaunā ekspozīcija, kurā izmantoti gan tradicionālie, gan 21.gadsimta mediji, stāsta par leģendām apvīto torņa vēsturi. Kopumā Jaunavas torņa ekspozīcija apskatāma astoņās zālēs, kas veltītas katra savam torņa vēstures aspektam un noslēdzas ar skatu platformu uz torņa jumta, dodot iespēju salīdzināt vēsturisko Baku ar mūsdienu lielpilsētu.

Ekspozīcijas izveidei tika piesaistīti dažādu jomu speciālisti, piemēram, scenogrāfs Reinis Dzudzilo, mākslinieki Kaspars Groševs un Darja Meļņikova, režisore Kristīne Kursiša, operatori Raivo Karro, Jānis Šēnbergs un Valdis Celmiņš, tēlniece Liene Mackus un citi, kopā veidojot gandrīz 40 cilvēku lielu komandu. Projekta laikā "Dd studio" sadarbojās ar austriešu uzņēmumu "Studio Erich Pummer GmbH", kas veica torņa restaurāciju.

"Jaunavas tornis ir svarīgs ikvienam Azerbaidžānas iedzīvotājam, un ar tā pretrunīgās vēstures izpēti nodarbojušies daudzi kultūrvēsturiskā mantojuma pētnieki. Tādēļ satura speciālistiem, veidojot kopējo muzeja stāstu, bija uzvedums atainot uzskatu un versiju daudzveidību, vienlaikus apvienojot to kopīgā stāstā," norādīja projekta radošais direktors Jānis Mitrēvics.

Savukārt uzņēmuma direktors Dāvids Mitrēvics uzsvēra, ka, veidojot muzeja ekspozīciju, liels darbs tika ieguldīts satura izpētē, jo tikai tā iespējams atrast vispiemērotāko veidu, kā parādīt muzeja rīcībā esošos materiālus apmeklētājam interesantā veidā. Tā kā materiālu apjoms bija bagātīgs, tika izvēlēti atbilstoši multimediju risinājumi, kas deva iespēju saglabāt lielu informācijas apjomu un vienlaikus to parādīt apmeklētājam saistoši.

Darbu pie projekta "Dd studio" sāka 2012.gada nogalē, bet muzejs tika atvērts 2013.gada nogalē. Projekta pasūtītājs bija Baku vecpilsētas Ičeri Šeheras administrācija.

Kā stāsta Zigerte, "Dd studio" sadarbību ar Azerbaidžānu veicinājusi pērn iegūtā žūrijas speciālbalva konkursā "Eiropas gada muzejs 2013", kas uzņēmumam piešķirta par Gobustānas petroglifu muzeja pastāvīgās ekspozīcijas veidošanu.

"Dd studio" dizaina projektu izstrādes un realizācijas jomā darbojas 13 gadus. Uzņēmums ir guvis starptautisku atzinību, veidojot mūsdienīgas muzeju ekspozīcijas.

"Dd studio" veidojis arī Latvijas Tautas frontes muzeja ekspozīciju, kas apmeklētājiem pieejama kopš pērnā gada oktobra, un izstrādājis Rīgas Kino muzeja ekspozīcijas "Kino skapis" digitālo dizainu, par to saņemot sudraba godalgu starptautiskajā multimediju mākslas festivālā "FIAMP 2012" Monreālā.

2010.gadā uzņēmums saņēmis "Grand Prix" balvu festivālā "FIAMP 2009" multimediju CD/DVD kategorijā par multimediju programmu "Latvijas Tautas fronte: dzīvā vēsture", 2007.gadā - speciālbalvu "FIAMP 2007" festivālā par bagātīgu dokumentālā materiāla izmantošanu un veiksmīgu montāžu Jūrmalas pilsētas muzeja digitālajā ekspozīcijā, 2006.gadā - Zelta godalgu "FIAMP 2006" festivālā par multimediju disku "rainis_2005.lv" kategorijā CD-ROM/ DVD-ROM.

Komentāri