Nokia prezentē pirmos Android viedtelefonus, Mixnews.lv

Nokia prezentē pirmos Android viedtelefonus

фото

Tehnika | 2014. gada 24. februārī plkst. 19:35

Somijas mobilo telefonu gigants "Nokia" Barselonā notiekošajā izstādē "Mobile World Congress" prezentējis pirmos viedtelefonus, kas aprīkoti ar interneta giganta "Google" izstrādāto operētājsistēmu "Android", ziņo LETA-BBC.

Viedtālruņu X, X+ un XL cena būs no 89 līdz 109 eiro.

Līdz šim "Nokia" viedtelefoni bija aprīkoti ar "Windows" operētājsistēmu, un pirmdienas paziņojumu nozares eksperti bija ar nepacietību gaidījuši, neskatoties uz ASV informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmuma "Microsoft" plānu iegādāties "Nokia" mobilo telefonu ražošanas struktūrvienību un kompānijas licenču patentus.

X modelis aprīkots ar četru collu ekrānu, 512 megabaitu operatīvo atmiņu un trīs megapikseļu kameru. Savukārt X+ modelis tiek piedāvātas ar 768 megabaitu operatīvo atmiņu un 4 gigabaitu MicroSD karti.

Tikmēr dārgākais XL modelis aprīkots ar piecu collu ekrānu, uz priekšu vērstu divu megapikseļu kameru un piecu megapikseļu aizmugures kameru. "Nokia X" modelis tirdzniecībā nonāks nekavējoties vairākās Eiropas, kā arī Āzijas un Klusā okeāna reģiona valstīs. X+ un XL modeļi tirgū nonāks aprīlī.

Lietotāji, kuri iegādāsies kādu no X modeļiem, spēs arī izmantot "Microsoft" bezmaksas mākoņservisu "OneDrive". Tāpat visi modeļi tiks aprīkoti ar "Microsoft" e-pasta programmatūru "Outlook".

Kā ziņots, septembrī "Microsoft" panāca vienošanos, lai iegādātos "Nokia" mobilo telefonu ražošanas struktūrvienību un kompānijas licenču patentus. Šo darījumu vēl nepieciešams apstiprināt regulatoriem, taču paredzams, ka tas tiks pabeigts šā gada sākumā.

"Nokia" vairāk nekā desmit gadus bija pasaulē lielākais mobilo telefonu ražotājs, taču 2011.gadā šo titulu zaudēja Dienvidkorejas elektronikas uzņēmumam "Samsung".

Komentāri