Bitcoin birža MtGox pārtrauc darbību; Japānas institūcijas sāk izmeklēšanu, Mixnews.lv

Bitcoin birža MtGox pārtrauc darbību; Japānas institūcijas sāk izmeklēšanu (1)

фото

Tehnika | 2014. gada 26. februārī plkst. 14:03

Tokijā bāzētās digitālās valūtas "Bitcoin" biržas "MtGox" interneta vietne otrdien pārtraukusi darbību, savukārt Japānas institūcijas trešdien paziņoja par izmeklēšanas sākšanu saistībā ar iespējamo investoru līdzekļu pazušanu, ziņo LETA-AFP.

"MtGox" interneta vietne nedarbojas arī trešdien, un tajā redzams paziņojums, ka biržas darbība pārtraukta, ņemot vērā pēdējā laika notikumus un cenšoties aizsargāt interneta vietni un "MtGox" lietotājus. "MtGox" paziņojumā solīts turpināt uzraudzīt situāciju un rīkoties atbilstoši tai.

"Bitcoin" vērtība "MtGox" pēdējā laikā piedzīvoja strauju lejupslīdi salīdzinājumā ar citām biržām pēc tam, kad "MtGox" pirms vairāk nekā divām nedēļām pieņēma lēmumu pārtraukt apstrādāt klientu pieprasījumus naudas izņemšanai no to "virtuālajiem maciņiem" "MtGox", to skaidrojot ar tehnoloģiskiem sarežģījumiem.

"MtGox" sarežģījumi viesuši jaunas bažas par "Bitcoin" dzīvotspēju un uzticamību.

Viena "Bitcoin" vērtība "MtGox" otrdien pirms darbības apturēšanas bija 135 ASV dolāri, salīdzinot ar 522 dolāriem "CoinDesk" indeksā, kas tiek veidots, apkopojot cenas nozīmīgākajās "Bitcoin" biržās.

Šā gada janvārī viena "Bitcoin" cena "MtGox" sasniedza pat vairāk nekā 900 dolārus.

"MtGox" ir viena no vecākajām "Bitcoin" tirdzniecības platformām. Japānas institūcijas apņēmušās veikti izmeklēšanu "MtGox" lietā, savukārt ASV mediji ziņo, ka arī ASV izmeklētāji vēlas saņemt papildu informāciju no "MtGox".

"Es saprotu, ka attiecīgās institūcijas - finanšu uzraugi, policija un finanšu ministrija - jau sākušas izvērtēt šo jautājumu, lai iegūtu pilnīgu informāciju par esošo situāciju," paziņoja Japānas vecākais kabineta sekretārs Josihide Suga.

"Kad mums būs pilnīga informācija par to, kas ir noticis, mēs spersim nepieciešamos soļus," viņš piebilda.

Tādējādi Japānas valdība pirmo reizi komentējusi "MtGox" jautājumu. Japānas medijos arī izskanējusi informācija, ka "MtGox" varētu būt pazudušas vairāk nekā 744 400 "Bitcoin" vienības un netiek izslēgta iespēja, ka tās nozagtas.

Šo digitālās valūtas vienību vērtība saskaņā ar trešdienas vidējo "Bitcoin" cenu funkcionējošās biržās pārsniedz 400 miljonus ASV dolāru un veido aptuveni 5% no kopējā "Bitcoin" vienību skaita.

Tikmēr ASV laikraksts "Wall Street Journal" vēsta, ka ASV izmeklētāji šomēnes nosūtījuši "MtGox" pieprasījumu iesniegt noteiktus dokumentus situācijas noskaidrošanai.

"MtGox" saņemtā pavēste liek uzņēmumam sniegt pieprasītos pierādījums vai liecību, pretējā gadījumā riskējot ar saukšanu pie atbildības likumā noteiktajā kārtībā.

Kā vēstīts, "Bitcoin" uzskatāma par vienu no pionieriem tā dēvētās kriptovalūtas kustībā, kas pēdējā laikā piedzīvo strauju izplatību.

Valūta "Bitcoin" ir balstīta uz datorkodu, kas izstrādāts pirms aptuveni pieciem gadiem. Šī koda izstrādātājs vai izstrādātāji ir palikuši anonīmi.

Atšķirībā no tradicionālajām valūtām "Bitcoin" valūtas izdošanu un apriti neuzrauga nedz kāda valdība, nedz centrālā banka.

"Bitcoin" anonimitāte darījumos ir raisījusi kritiku par iespējām šo valūtu izmantot nelegālos darījumos, ieskaitot narkotiku un ieroču tirdzniecību. Tāpat eksperti norāda, ka šīs valūtas "virtuālos naudasmakus" apdraud arī hakeru uzbrukumu risks.

Kriptovalūtas kustība šonedēļ aktīvi centusies mazināt bažas par "Bitcoin" drošību un uzticamību, norādot, ka "MtGox" problēmas nekādā veidā neietekmējot "Bitcoin" integritāti.

Tomēr analītiķi pauž viedokli, ka iepriekšminētā "Bitcoin" pazušana no "MtGox" miljoniem dolāru vērtībā rada būtisku kaitējumu virtuālās valūtas tēlam.

Komentāri 1
knowhowpirms 5 gadiem
Reģistrējies un saņem bezmaksas Bitcoin katras 24h http://tiny.cc/zh3vbx