Interneta hits: Videospēli Twitch Plays Pokémon vienlaikus spēlē teju 60 000 cilvēku, Mixnews.lv

Interneta hits: Videospēli Twitch Plays Pokémon vienlaikus spēlē teju 60 000 cilvēku

фото

Tehnika | 2014. gada 26. februārī plkst. 19:17

Bezgalīgs pērtiķu skaits, izmantojot bezgalīgu skaitu rakstāmmašīnu, varētu ātri uzrakstīt Šekspīra lugas, tā ironiski raksta "the Guardian", aprakstot neticamu popularitāti guvušo interneta tiešsaistes videospēli "Twitch Plays Pokémon".

Patlaban 63 711 cilvēki vienlaikus laikā spēlē lomu "Pokémon Red", taču ir bijuši brīži, kad vienlaicīgi spēles figūru darbojas 150 000 cilvēku. Proti, spēlē pokemona kustības vienlaikus kontrolē 150 000 cilvēku.

Izrādās, tas izdodas tīri labi.

"Twitch Plays Pokémon" ir daļēji mākslas projekts un daļēji XXI gs. realitātes šovs. Tā ideja ir ļoti vienkārša. "Pokémon Red", kas ir 1996.gada spēļu konsoles "Game Boy" spēles frančīze, darbojas kā emulators vietnē "Twitch", kas ļauj spēlētājiem tiešsaistē raidīt videospēles.

Skatītāji var rakstīt komandas čata logā, un tās tiek nodotas emulatora vidē un rindas kārtībā izpildītas.

Teorētiski šādi tiek apvienotas pūļa idejas, lai atrastu labāko ceļu, kā iziet spēli, kas tiek spēlēta 24 stundas dienā, septiņas dienas nedēļā. Patlaban aktuālā spēle tiek spēlēta jau četrpadsmito dienu.

Ja desmitiem tūkstošu spēlētāju savas komandas ievada vienā laikā, tad koordinēta rīcība ir teju neiespējama. Vēl jo vairāk, ja ir vērojama aptuveni 20 sekunžu aizture, kuras dēļ spēlētājiem nākas balsot par komandām, faktiski tās neredzot.

Piemēram, dažu šķēršļu pārvarēšana spēlētājiem prasīja vairāk nekā septiņas stundas.

Pats emulatora "Twitch Plays Pokémon" izveidotājs sarunā ar britu laikrakstu "The Guardian" pauda izbrīnu par projekta straujo popularitāti.

"Es nedomāju, ka projekts kļūs populārs vispār. Biju cerējis, ka vienlaikus spēlēs 300 cilvēku, bet ne to, ka vienlaikus spēlē vairāk nekā 100 000," teica izveidotājs, kas vēlējās palikt anonīms.

Tomēr projektā ir notikušas arī vairākas izmaiņas, piemēram, "anarhijas režīms" ir ticis nomainīts ar "demokrātijas režīmu", savukārt tas nomainīts ar balsošanas sistēmu par nākamo gājienu. Tas darīts, lai neiespējamo padarītu iespējamu, proti, pie šāda liela spēlētāju skaita dažas lietas nav iespējams izdarīt.

Starp citu, statistika liecina, ka aktuālo spēli ir skatījušies 30 493 551 cilvēku.

Komentāri