Zviedrijas TV sāk tiešraides internetā un ievieš nodevu par datoriem, Mixnews.lv

Zviedrijas TV sāk tiešraides internetā un ievieš nodevu par datoriem

фото

Tehnika | 2013. gada 23. janvārī plkst. 16:17

Zviedrijas sabiedrisko elektronisko mediju nodevu iekasēšanas aģentūra "Radiotjanst" saistībā ar Zviedrijas televīzijas (SVT) paredzēto tiešraižu sākšanu internetā, sāks prasīt nodevu arī par datoriem un planšetdatoriem, tsaucoties uz zviedru informācijas tehnoloģiju portālu "ComputerSweden" ziņo aģentūra LETA.

Portāls raksta, ka pienākums maksāt par tiešraides skatīšanos datoros un planšetdatoros izriet no jau 2007.gadā pieņemtiem likuma grozījumiem, kas definē televīzijas tiešraižu skatīšanos kā darbību, par kuru jāmaksā nodeva neatkarīgi no izmantotās tehnoloģijas.

Patlaban SVT raidījumus, arī dažas tiešraides, var skatīties datoros, planšetdatoros un viedtelefonos ar rīku "SVT Play", taču SVT izpilddirektore Eva Hamiltone zviedru medijiem ir paziņojusi, ka februārī SVT piedāvās visu savu kanālu tiešraidi internetā.

Tas nozīmē, ka ar interneta rīku varēs skatīties tieši to pašu saturu, kas redzams SVT virszemes apraidē un kabeļtelevīzijā, tātad arī datorā vai planšetdatorā skatīties saturu, par kuru visiem televīzijas skatītājiem prasa maksāt nodevu.

Ka ziņots, arī Nacionālās elektronisko plašsaziņās līdzekļu padomes (NEPLP) uzdevumā izstrādātā jauna sabiedriskā medija koncepcija ietver mediju nodevu kā vienu no jaunā medija finansēšanas modeli.

Koncepcijā teikts, ka "mediju nodeva veicinātu sabiedriskā medija politisko un ekonomisko neatkarību, sniedzot finansējumu, kas ir neatkarīgs no politisko un ekonomisko spēku ietekmes, kā arī radītu sabiedrībai personiskas asociācijas par dalību sabiedriskā medija veidošanā".

NEPLP priekšsēdētājs Ainārs Dimants uzskata nodevu par vēlamu jaunā medija finansēšanas modeli. Kā izriet no koncepcijas, "optimālais mediju nodevas lielums ir 40 lati gadā uz vienu ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 20 līdz 64 gadiem".

Zviedrijas mediju nodeva ir 2076 kronas (ap 167 latiem) gadā, ko var sadalīt pa ikmēneša maksājumiem.

foto: boot.lv

Komentāri