Žurkas meklējot siltumu sagrauž automašīnas detaļas, Mixnews.lv

Žurkas meklējot siltumu sagrauž automašīnas detaļas

фото

Tehnika | 2013. gada 23. janvārī plkst. 17:11

Pēdējā mēneša laikā apdrošināšanas sabiedrības "If Apdrošināšana" Atlīdzību nodaļā saņemti pieteikumi no autovadītājiem, kuru automašīnu detaļas sagrauzušas žurkas. Visbiežāk grauzēji sabojā automašīnu plastmasas detaļas, vadus un salona tapsējumu, informē LETA.

15.janvārī "If Apdrošināšanā" saņemts atlīdzības pieteikums no "Toyota RAV4" īpašnieka, kurš bija konstatējis, ka žurkas sagrauzušas bagāžnieka apšuvumu un auto drošības jostas. Tāpat žurku koduma pēdas atrastas arī uz ventilācijas lūkas.

Savukārt 16.decembrī no kāda "VW Passat" īpašnieka tika saņemta informācija, ka žurka iekļuvusi auto motora telpā un sagrauzusi vadus.

Pieteikumi par žurku sagrauztām auto detaļām no KASKO polišu klientiem tiek saņemti salīdzinoši reti - reizi vai divas reizes gadā. Ja ziema ir siltāka, šādu atlīdzību gadījumu nav. Savukārt aukstākās ziemās žurkas pārvietojas tuvāk cilvēkiem, jo meklē siltumu un ēdienu, un šādi nepatīkami pārsteigumi notiek.

Arī "If Apdrošināšanas" partnera autoservisa darbinieki stāstījuši par gadījumu, kad žurka iemitinājusies automašīnā, kas vairākas dienas stāvējusi netālu no kādas fermas.

Dzīvnieks tur bija savilcis kombinēto barību, kārtīgi pieēdies un vairs nespēja tikt laukā. Pēc vairākām dienām automašīnas saimnieks sajutis nepatīkamu smaku un ilgi nevarējis saprast, kas to rada.

foto: haz.de

Komentāri