Eksperti iesaka nogaidīt ar auto riepu nomainīšanu, Mixnews.lv

Eksperti iesaka nogaidīt ar auto riepu nomainīšanu

фото

Tehnika | 2014. gada 5. martā plkst. 16:55

Auto īpašnieki nesteidz spēkratiem mainīt siltajai sezonai atbilstošas riepas, un eksperti to vēl arī neiesaka darīt, jo nav skaidri zināms, vai ziema neatgriezīsies.

Auto servisu tīklu "Pirelli Key Point" un "Hankook Masters" īpašnieka SIA "Latakko" valdes loceklis Jevgēnijs Kopilkovs biznesa portālam "Nozare.lv" stāstīja, ka pagaidām Latvijas autovadītāji nogaida un ziemas riepas pret vasaras riepām maina neaktīvi.

"Protams, ir daži autovadītāji, kas jau ir nomainījuši riepas, taču, par laimi, tādu nav daudz, jo ražotāju rekomendācijas, riepu tehniskās īpašības un testi liecina, ka šī brīža laikapstākļi vēl nav piemēroti vasaras riepām," uzsvēra Kopilkovs.

Arī riepu zīmola "Goodyear" Latvijā veiktās aptaujas dati atklāj, ka autovadītāji nesteidz mainīt ziemas riepas. No 364 aptaujātajiem auto vadītājiem 52% atzina, ka nesteidzas pāriet no ziemas uz vasaras riepām, jo nav droši par to, ka viņus nepārsteigs laikapstākļi.

"Goodyear" aptaujā arī noskaidrots, ka 29% aptaujāto autovadītāju neplāno veikt riepu nomaiņu, jo ir izvēlējušies tā sauktās universālās jeb vissezonas riepas. Savukārt 19% respondentu uzskata, ka par riepu nomaiņu ir pāragri domāt.

Neskatoties uz to, ka saskaņā ar likumdošanu ziemas riepas pret vasaras riepām ir atļauts mainīt jau 1.martā, līdz brīdim kamēr vidējā diennakts gaisa temperatūra nav sasniegusi no plus 7 līdz plus 9 grādu atzīmi, labāk būtu nogaidīt, uzskata "Latakko" pārstāvis.

"Autovadītājiem jāatceras, ka runa ir par viņu un pasažieru drošību un dažreiz pat dzīvību. Patlaban, pārvietojoties pilsētas apstākļos, atšķirība starp ziemas un vasaras riepām var būt nemanāma, taču, radoties nestandarta situācijai, piemēram, kādam izskrienot uz ceļa vai negaidīti un strauji piebremzējot, vasaras riepas pie šādiem laikapstākļiem var nenostrādāt," informēja "Latakko" vadītājs.

Drošas braukšanas skolas vadītājs Artūrs Priednieks pauž līdzīgu nostāju, norādot, ka ar riepu maiņu steigties pagaidām nevajag. "Ir labāk pagaidīt ar riepu maiņu un padomāt par savu, kā arī citu satiksmes dalībnieku drošību, lai cīruļputenis mūs nepārsteidz nesagatavotus," uzsvēra Priednieks.

Savukārt Kopilkovs iesaka mainīt riepas tad, kad būs skaidri zināms, ka ziema vairs neatgriezīsies. "Respektīvi, tad, kad liekat skapī ziemas apģērbus un apavus, nomainot tos pret vasaras žaketēm un kurpēm," uzsvēra eksperts.

Komentāri