"Forbes": Atturiet darbiniekus no "kaķu video" skatīšanās darba laikā ar Latvijā izveidoto rīku "DeskTime"!, Mixnews.lv

"Forbes": Atturiet darbiniekus no "kaķu video" skatīšanās darba laikā ar Latvijā izveidoto rīku "DeskTime"!

фото

Tehnika | 2013. gada 26. janvārī plkst. 13:30

Ar virsrakstu "Atturiet savus darbiniekus no kaķu video ar laika patēriņa izsekošanas programmatūru" ("Keep Employees Away From Cat Videos With Time Tracking Software") biznesa žurnāls "Forbes" interneta lapā publicējis rakstu, kurā kā viens no risinājumiem tiek minēts Latvijas "Draugiem grupas" radītais darbinieku produktivitātes mērītājs "DeskTime".

Virsrakstā "Forbes" atsaucas uz nesen plaši izskanējušo gadījumu par kādu ASV programmētāju, kurš vienu piektdaļu savas sešciparu algas maksājis programmēšanas firmai Ķīnā, lai tā veiktu darbu viņa vietā ASV ierastajā darba laikā, bet pats tikmēr skatījies video ar kaķiem, pavadījis laiku "Ebay", "Facebook" un "LinkedIn".

"Forbes" vēsta, ka mūsdienās ir saprotamas uzņēmumu īpašnieku raizes par darbinieku centību un darba mīlestību vai arī - tās trūkumu. Taču informācijas laikmetā uzraugi ir zaudējuši aktualitāti, un viņu vietu ieņemt digitālie kontrolieri.

Žurnāls rakstā skaidro, ka "DeskTime" ieskatās darbinieka datorā, reģistrējot laiku, kas pavadīts, izmantojot noteiktas aplikācijas un interneta mājaslapas. Rīks ļauj definēt, kuras aplikācijas tiek uzskatītas par produktīvām, kuras - par neproduktīvām - un kuras ir neitrālas. Tad tiek izsekotas darbinieku aktivitātes, bet dati tiek apkopoti grafikos.

Kopš izveides 2011.gadā "DeskTime" ieguvis vairāk nekā 12 000 lietotāju vairāk nekā 90 valstīs, lielākoties Austrumeiropā, Dienvidamerikā un Āzijā. Rakstā minēts, ka rīks sākotnēji izmantots "Draugiem grupas" vajadzībām.

"Forbes" gan norāda, ka, ņemot vērā augošo pieprasījumu pēc šādiem pakalpojumiem un relatīvi vienkāršo tehnoloģiju, "DeskTime" ir konkurenti. Piemēram, tā Igaunijas konkurents "Toggl" vēsta par 350 000 lietotāju, savukārt Sietlā bāzētā kompānija "RescueTime" piedāvā gandrīz tādu pašu funkcionalitāti kā "DeskTime", sevi pozicionējot gan vairāk kā personīgās produktivitātes, nevis darbinieku izsekošanas rīku.

"DeskTime" ir viens no vairākiem "Draugiem grupas" projektiem, kas nav tieši saistīts ar sociālo tīklu "Draugiem.lv" un kas izveidots kā viens no atsevišķiem biznesa virzieniem. "Draugiem grupa" iepriekš skaidroja, ka uzņēmums, kas tika dibināts kā sociālais tīkls, gadu gaitā "apaudzis" ar citiem ar informācijas tehnoloģijām (IT) saistītiem uzņēmumiem un projektiem, faktiski pārtopot par sava veida IT un citu jaunu biznesu inkubatoru. Virkni biznesa virzienu grupa attīsta ASV.

Atgādināsim, ka interneta medijus pāršalca ziņa par kādu ASV produktu izstrādātājs veiklo shēmu, proti, viņš maksāja Ķīnas konsultāciju uzņēmumam 20% no savas sešciparu algas, lai tā paveiktu viņa darbu.

„Bobs”, kā viņu dēvēja drošības kompānija „Verizon”, strādāja kādā ar infrastruktūru saistītā kompānijā un visnotaļ labi pārzināja tādas programmēšanas valodas kā „C++”, „Java”, „Python” un „Ruby”.

„Verizon” secinājusi, ka šādi iekritušas „vairākas kompānijas tuvākajā apkārtnē”. Asprātis gadā pelnījis vairākus simtus tūkstošus ASV dolāru gadā, bet Ķīnā bāzētais konsultāciju uzņēmums – 50 000 ASV dolāru gadā.

„Viņa programmas bija precīzas, labi uzrakstītas un tās tika nodotas laikā. Vairākus ceturkšņus pēc kārtas viņš tika atzīts par labāko izstrādātāju," aprakstīts „Verizon” ziņojumā.

Komentāri