Facebook nopērk kompāniju Oculus, Mixnews.lv

Facebook nopērk kompāniju Oculus

фото

Tehnika | 2014. gada 26. martā plkst. 13:29

"Facebook" par 2 miljardiem ASV dolāru iegādājies kompāniju "Oculus", kas ražo virtuālās realitātes ķiveres "Oculus Rift", paziņojis "Facebook" īpašnieks Marks Cukenbergs.

"Facebook" skaidrā naudā "Oculus" samaksājis 400 miljonus, pārējo ar "Facebook" akcijām (23,1 miljonu akciju par vidējo cenu 69,35 dolāri par vienu akciju).

Darījums, kuru plāno pabeigt 2014.gada 2.kvartālā, paredz papildus naudas izmaksas 300 miljonu apmērā, gadījumā, ja "Oculus VR" sasniegs augstus rādītājus. Ar šo darījumu virtuālais sociālais tīkls pirmo reizi kļūst par fizisku lietu ražotāju.

Šogad tas ir otrs lielākais "Facebook" darījums, aptuveni pirms mēneša sociālais tīkls, par 19 miljardiem ASV dolāru iegādājās "WhatsApp" aplikāciju.

Pērn "Facebook" iegādājās "Instagram" aplikāciju, kas piedāvā ar dažādiem gataviem filtriem pārveidot jūsu bildi mobilajā telefonā, un ar to dalīties sociālajos tīklos.

Pēc fotogrāfijas apstrādes to var publicēt savā profilā "Facebook", "Twitter", "Flickr", "Foursquare", "Posterous" un "Tumblr" tīklā, kā arī nosūtīt uz savu vai citu e-pastu. Darījums "Facebook" izmaksāja 1 miljardu ASV dolāru.

"Oculus" nopirkšana ir daļa no "Facebook" stratēģijas, - pārvaldīt dažāda veida sociālās komunikācijas līdzekļus visās iespējamās platformās, raksta "The Wall Street Journal". Pirkums arī demonstrē, cik daudzsološs ir jaunizveidotais tirgus gigants - "Oculus" ir 20 mēnešus jauns zīmols.

Nākotnē, "Facebook" plāno izmantot "Oculus" kā platformu citām izstrādēm, sacīja Cukerbergs. "Iedomājieties, ka jūs varat baudīt spēli, mācīties no skolotājiem no visas pasaules, vai arī konsultēties ar ārstu - un tas iespējams izmantojot savienojumu ar virtuālo realitāti no mājas," - teikts paziņojumā.

Komentāri