Programmatūras attīstītājs: Jauns tirgus ir mobilās aplikācijas "vecmāmiņām", Mixnews.lv

Programmatūras attīstītājs: Jauns tirgus ir mobilās aplikācijas "vecmāmiņām"

фото

Tehnika | 2013. gada 27. janvārī plkst. 10:35

Jaunu tirgu mobilo aplikāciju jomā veido arvien aktīvāka mobilo ierīču lietošana vecāka gadagājuma cilvēku vidū, piemēram, vecmāmiņām tagad ir ierīces, kuru agrāk nebija, biznesa portālam "Nozare.lv" teica programmatūras attīstītājs Alans Mendelevičs, lūgts minēt perspektīvās jomas.

Viņš norādīja, ka turpmāk šādu vecmāmiņu būs arvien vairāk un viņas gribēs izlasīt, piemēram, par saviem iemīļotajiem televīzijas šoviem.

Mendelevičs atzina, ka vienmēr veiksmīgas ir spēles, taču šis tirgus ir pārpildīts, tāpēc tajā grūti iespiesties. Aktuālas ir izglītības aplikācijas, piemēram, maziem bērniem. Turklāt ir lietas, kas tehnoloģiski iepriekš nebija iespējamas, bet tagad tās ir īstenojamas. Piemēram, sociālais tīkls "Foursquare", kas ļauj atzīmēt savu atrašanās vietu un uzrakstīt vai izlasīt apmeklētāju komentārus par attiecīgo vietu, pirms gadiem nebija iespējams ierobežotās interneta pieejamības dēļ.

Savukārt "Microsoft Baltics" tehniskais evaņģēlists Tautvids Daģis vērtēja, ka aktuālāka kļūst neliela darbības lauka radiosakaru jeb NFC tehnoloģija, mobilie maksājumi, virtuālie maki. Viņaprāt, attīstītājiem liela iespēja ir veidot starpierīču aplikācijas, izmantojot "mākoņus".

Mendelevičs gan norādīja: ja vēlies būt veiksmīgs lielā mērogā, jāizveido kas tāds, ko patlaban nevaram iedomāties.

foto: fotocent.de

Komentāri