CSDD pagarinās autovadītāju eksāmena laiku, Mixnews.lv

CSDD pagarinās autovadītāju eksāmena laiku

фото

Tehnika | 2014. gada 30. martā plkst. 09:10

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) drošības uzlabošanai uz ceļiem plāno ne tikai palielināt sodus, bet arī attīstīt autovadītāju apmācību, no 25 minūtēm līdz 40 minūtēm palielinot braukšanas eksāmena laiku.

Direkcijā norādīja, ka jaunas disciplīnas eksāmenā nav paredzētas. Pagarinot eksāmena laiku varēšot pilnvērtīgāk novērtēt pretendentu braukšanas kompetences, piemēram, tādus satiksmes drošībai svarīgus elementus kā izpratni par satiksmi, spēju atbilstoši pieņemt lēmumus, iekļauties kopējā satiksmes plūsmā, novērtēt to, kā pretendents izturas pret pārējiem satiksmes dalībniekiem.

Direkcijā uzskata, ka pēc izmaiņu ieviešanas ieguvēji būs visi satiksmes dalībnieki un satiksmes drošība kopumā.

Patlaban Eiropas Savienības direktīva nosaka minimālo eksāmenu garumu 25 minūtes, kāds ir patlaban.

Direkcija neizslēdz, ka varētu mainīties arī pakalpojuma cena, taču, lai iesniegtu plānotās izmaiņas pakalpojumu cenās, ir jāsniedz detalizēts pakalpojuma izmaksas aprēķins jeb jāaprēķina pakalpojuma pašizmaksa. To CSDD tuvākajā laikā gatavojas veikt. Vienlaikus jau tagad tiek secināts, ka eksāmenā, kura garums palielinās no 25 uz 40 minūtēm, būs lielāks kā tehnisko, tā arī cilvēku resursu ieguldījums.

Par iespējamām rindām klientiem nevajagot uztraukties, jo CSDD pārskatīšot un, ja nepieciešams, papildināšot kā darbinieku, tā arī eksāmenu automašīnu resursus, lai tos piemērotu jaunajām eksāmenu izmaiņām.

Komentāri