Berlīnē populāra "spēle" - novērošanas kameru dauzīšana, Mixnews.lv

Berlīnē populāra "spēle" - novērošanas kameru dauzīšana

фото

Tehnika | 2013. gada 28. janvārī plkst. 19:17

Vācijas galvaspilsētā Berlīnē aktīvisti sarīkojuši novērošanas kameru dauzīšanas spēli "Camover", kas piešķir punktus un atzinību par "visradošākā" veidā iznīcinātām publiskās vietās izliktām video novērošanas kamerām, ziņo "nozare.lv", atsaucoties uz britu avīzes "The Guardian" blogu "Shortcuts Blog".

Cilvēki, kas uzskata, ka novērošanas kameras ir pārspīlēta valsts iejaukšanās privāta dzīvē un cilvēku darbībā sabiedriskās vietās, tiek mudināti šīs kameras sadauzīt, vandālismu nofilmēt un publiskot, raksta blogs. Ieteicams kameras dauzīt grupās jeb komandās, slēpjot savu identitāti, ja iespējams, bet komandas vārdā ieliekot padarītā videoklipu "Camover" mājaslapā.

Kā raksta "The Guardian" blogeris, kameras līdz šim norautas ar virvi un dauzītas ar cirvjiem un pat mēslu dakšām. Blogam pievienots video, kur redzama vairāku pie ēkām piestiprinātu kameru noraušana ar virvi un "nobakstīšana" ar garu kātu, tāpat pāris Berlīnes metro vagonos izvietotu kameru dauzīšana. Vandālismu veic personas maskās.

"Camover" spēlei paredzēts fināls jeb beigas 19.februārī, kad Berlīnē sāksies Eiropas policijas kongress. Izņemot punktu skaitīšanu un iespēju piedalīties kādā sīkāk neaprakstītā akcijā 16.februārī, "Camover" rīkotāji vandālisma akcijas uzvarētājiem nekādas īpašas balvas nesola.

Kā konstatēja biznesa portāls "Nozare.lv", "Camover" viena rīkotāju mājaslapa un blogs "camover.blogsport.de/ " ir bloķēts un tam nevar piekļūt, taču akcija pārcēlusies uz citu vietni "http://camover.noblogs.org/".

Šis blogs angļu un vācu valodās satur ziņojumus par jaunākām "Camover" akcijām - cita starpā Leipzigas pilsētā, kur izdemolētas vairākas kameras. Novērošanas kameru lietošana Vācija ir strīdīgs jautājums, raksta blogs. Novērošanas kameras no valsts iestāžu puses tiek uzskatītas par noziedzību mazinošu līdzekli un šādas kameras būtu veicinājušas kādās pērn Berlīnes "Alexanderplatz" skvērā notikušā slepkavībā vainīgos.

Savukārt "Camover" mājaslapā raksta, ka akcijas tiek rīkotas, jo "kameru skaits uz ielām, veikalos, sabiedriskajā transportā, pat skolās un darbvietās no dienas dienā pieaug. Video novērošana ir domāta un pielāgota, lai mūsu dzīvi uzraudzītu, lai kontrolētu mūsu iepirkšanos, ka arī lai apspiestu mūsu pretestību pret to un pret visu, kas sagrauj mūsu mierīgo sadzīvošanu."

Foto: no vietnes theverge.com

Komentāri