Laba ziņa Nikon kameru lietotājiem!, Mixnews.lv

Laba ziņa Nikon kameru lietotājiem!

фото

Tehnika | 2014. gada 20. aprīlī plkst. 11:52

"Nikon" uzlabojis attēlu programmatūru "CAPTURE NX-D" un padarījis to bezmaksas. "Capture NX-D" ir bezmaksas lietojumprogramma, kas aizstās pašreizējo programmu "Capture NX 2", raksta ārvalstu mediji.

Lietojumprogrammā var ielādēt RAW attēlus (ar faila paplašinājumu NEF vai NRW), kas uzņemti ar "Nikon D-SLR" kamerām, "Nikon1" uzlabotajām kamerām ar maināmiem objektīviem un "Nikon COOLPIX" digitālajām kompaktkamerām, lai veiktu augstas kvalitātes fotogrāfiju apstrādi, pielāgojot un apstrādājot attēlus. Šo lietojumprogrammu var izmantot ne tikai RAW, bet arī JPEG un TIFF failu pielāgošanai un foto attēlu apstrādei.

Kamēr lietojumprogramma "Capture NX-D" būs pieejama beta versijā, "Nikon" izskatīs atsauksmes, saistībā ar programmu, ko būs iesnieguši tās lietotāji.

Kamēr būs pieejama lietojumprogrammas "Capture NX-D" beta versija, "Nikon" turpinās atjaunināt pašreizējo lietojumprogrammu "Capture NX 2" un nodrošināt tās atbalstu. Tomēr pēc "Capture NX-D" oficiālās versijas izlaišanas "Nikon" vairs neatbalstīs lietojumprogrammu "Capture NX 2" ar atjauninājumiem.

Līdz šim uzņēmums "Nikon" ir atbalstījis ar "Nikon" digitālajām kamerām uzņemto RAW attēlu apstrādi un pielāgošanu, nodrošinot augstas kvalitātes fotogrāfiju apstrādi un piedāvājot "Capture NX" sērijas lietojumprogrammas (nopērkamas atsevišķi).

Lai gan "ViewNX" sērijas attēlu pārlūkošanas un rediģēšanas programmatūrā, kas iekļauta kameru komplektācijā, arī tiek piedāvātas dažas RAW attēlu pielāgošanas funkcijas, daudzi lietotāji vēlas izmantot profesionālākas RAW attēlu pielāgošanas funkcijas.

Šī iemesla dēļ zstrādāta jauna programmatūra, kurā lietotāji var izmantot tās pašas RAW attēlu apstrādes un pielāgošanas iespējas, kas pieejamas Capture NX sērijā, un to bez maksas varēs lejupielādēt "Nikon" tīmekļa vietnē.

Jaunā versija ļauj pielāgot lietojumprogrammas loga rādīšanas režīmu, nodrošinot ērtāku lietošanu. Var izvēlēties sīktēlu, diafilmas, viena attēla un pilnekrāna rādīšanas režīmus. Ja ir atlasīts diafilmu rādīšanas režīms, sīktēlus var novietot attēla apgabala augšējā vai apakšējā daļā, kreisajā vai labajā pusē.

Pieejami arī attēlu salīdzinošās rādīšanas režīmi vairāku attēlu failu salīdzināšanai vai arī viena attēla salīdzināšanai pirms un pēc pielāgošanas. Attēlu salīdzināšanas laikā palielinot viena attēla daļu, automātiski tiek palielināta tā pati daļa otrajā attēlā, tāpēc ir vieglāk veikt pielāgošanu, vienlaicīgi skatot sākotnējo attēlu.

Komentāri