Nokia mainīs zīmolu uz Microsoft Mobile, Mixnews.lv

Nokia mainīs zīmolu uz Microsoft Mobile

фото

Tehnika | 2014. gada 23. aprīlī plkst. 12:46

Somijas uzņēmums "Nokia" šonedēļ noslēgs darījumu par mobilo telefonu ražošanas struktūrvienības pārdošanu ASV informācijas tehnoloģiju uzņēmumam "Microsoft", pēc kā mobilo telefonu ražotājs mainīs savu zīmolu uz "Microsoft Mobile", ziņo ārvalstu mediji.

"Microsoft" pagājušā gada septembrī panāca vienošanos, lai iegādātos "Nokia" mobilo telefonu ražošanas struktūrvienību un kompānijas licenču patentus.

Eiropas Komisija šo darījumu apstiprināja jau decembrī, taču pušu sarunas par darījuma detaļām ieilga.

Kā liecina Somijas mediju rīcībā nonākušais "Nokia" iekšējais ziņojums, darījumu paredzēts noslēgt šā gada 25.aprīlī. Saskaņā arī ziņojumu "Nokia" mobilo telefonu ražošanas struktūrvienības pārdošanas cena ir 5,4 miljardi eiro.

Saskaņā ar vienošanos "Microsoft" nepārņems "Nokia" ražotni Dienvidkorejā, kurā strādā aptuveni 200 cilvēki un kur tiek ražotas viedtālruņu detaļas.

Pagaidām nav zināms, vai "Microsoft" pārņems mobilo telefonu ražotni Indijas pilsētā Čenajā, kur strādā 8000 strādnieku, jo darījumu apgrūtina ieilgušais strīds starp "Nokia" un Indijas nodokļu dienestiem. "Nokia" atteicās komentēt presē izskanējušās ziņas.

Komentāri