Krievijā ierobežos blogeru tiesības, Mixnews.lv

Krievijā ierobežos blogeru tiesības

фото

Tehnika | 2014. gada 22. aprīlī plkst. 08:07

Krievijas Valsts domes deputāti pēdējā lasījumā pieņēmuši likumprojektu, ar kuru tiek sakārtota informācijas apmaiņa tīmeklī un ierobežotas populārāko blogeru tiesības, ziņo ārvalstu mediji.

Likuma nosacījumi skars tīmekļa autorus, kuru blogi diennaktī tiek apmeklēti vairāk nekā 3000 reižu. Viņiem par pienākumu uzdots sekot līdzi tam, lai blogi netiek izmantoti noziegumu pastrādāšanā, valsts noslēpumu izpaušanā, ekstrēmistisku materiālu publicēšanā, kā arī pornogrāfijas, vardarbības un cietsirdības kulta propagandā.

Populāriem blogeriem turpmāk aizliegts savās lappusēs izteikties necenzēti. Blogerim ir "tiesības brīvi meklēt, saņemt, nodot un izplatīt informāciju, izklāstīt personīgus spriedumus un vērtējumus, norādot savu vārdu vai pseidonīmu".

Populāriem blogeriem savās mājaslapās būs jānorāda uzvārds un iniciāļi, kā arī e-pasta adrese juridiski nozīmīgu dokumentu nosūtīšanai. Šie dati viņam vai arī viņa tīmekļa pakalpojumu nodrošinātājam būs jānosūta Krievijas federālajam mediju uzraudzības dienestam pēc iestādes pieprasījuma.

Ja tas netiks izpildīts, blogerim un viņa tīmekļa pakalpojumu nodrošinātājam draud naudassods.

Dokumentā uzlikts par pienākumu tīmekļa informācijas izplatīšanas organizētājiem - meklēšanas sistēmām, sociālajiem tīkliem un forumiem - informēt profilējošo mediju uzraudzības dienestu par savas darbības sākumu, kā arī glabāt datus sešus mēnešus. Par šī nosacījuma neievērošanu paredzēts sods 500 000 rubļu (10 000 eiro).

Ja likums saņems galīgo apstiprinājumu un to parakstīs prezidents Vladimirs Putins, tas stāsies spēkā 1.augustā.

Komentāri