Latviju tehnoloģiju izstādē "CeBIT" pārstāvēs desmit uzņēmumi, Mixnews.lv

Latviju tehnoloģiju izstādē "CeBIT" pārstāvēs desmit uzņēmumi

фото

Tehnika | 2013. gada 29. janvārī plkst. 16:39

Globālā informācijas un telekomunikāciju tehnoloģiju (IKT) konferencē "CeBIT 2013" piedalīsies desmit uzņēmumi no Latvijas, kas ir lielākais skaits no visām Baltijas valstīm, šodien izskanēja prezentācijā medijiem, ziņo "Nozare.lv"

Seši Latvijas uzņēmumi būs pārstāvēti kopējā nacionālā stendā, kuru organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), žurnālistus informēja LIAA pārstāvis Andris Pārups.

Latviju nacionālajā stendā pārstāvēs "Giraffe Visualization Group"", "iMedia", "Istabai" Lingmaster", "Mapon", "SWH Sets". Nacionālajā stendā sevi prezentēs arī LIAA.

"Giraffe Visualization Group" izstrādā tā sauktās 360 grādu redzesloka dažādu telpu un objektu "virtuālas tūres", kuras redzamas uzņēmuma mājaslapā "skat.skat.lv". "iMedia" ir interneta mārketinga kompānija, bet "Istabai" ir "Draugiem grupas" uzņēmums, kas izstrādājis mājokļu klimata attālinātas regulēšanas rīkus.

"Lingmaster" piedāvā tehniskus tulkojumus, mājaslapu un programmatūras lietotāju saskarnes un dokumentācijas pielāgošanu svešvalodās. Savukārt "Mapon", kas arī ir "Draugiem grupas" uzņēmums, piedāvā korporatīvo transporta līdzekļu apsekošanas risinājumu, izmantojot globālo pozicionēšanas sistēmu (GPS).

Atsevišķi "CEBIT" izstādē piedalīsies "SAF Tehnika", "MoonCom", "Proks", "M4U". "SAF Tehnika" ražo un eksportē mikroviļņu radiotelekomunikāciju iekārtas. "MoonCom" ir datortehnikas un elektronikas tirgotājs Baltijas reģionā, bet "Proks" tirgo sadzīves tehniku un virtuves mēbeles. "M4U" ir mobilo telefonu un planšetdatoru vairumtirgotājs, teikts firmas mājaslapā. Savukārt "SWH Sets" eksportē informācijas sistēmu izstrādes un programmēšanas pakalpojumus.

Karšu izdevniecība "Jāņa sēta", kurai bija paredzēta vieta nacionālajā stendā, izvēlējusies doties LIAA organizētajā vizītē uz "Silīcija ieleju" pie Sanfrancisko.

"CeBIT" rīkotāja firmas "Deutsche Messe" pārstāve Martina Libona teica, ka gadskārtējo "CeBIT" apmeklē 320 000-340 000 apmeklētāju. Pērn tajā esot veikti vai aizsākti dalībnieku darījumi ar klientiem septiņu miljardu eiro (4,9 miljardu latu) vērtībā. Par to liecinot "Deutsche Messe" veiktās izstādes dalībnieku aptaujas.

Libona nenoliedza, ka, salīdzinot ar ļaužu plūsmu uz "CeBIT" pirms vairākiem gadiem, apmeklētāju skaits ir samazinājies, taču uz izstādi no nozares uzņēmumiem un organizācijām "vairs nebraucot 10 vai 20 cilvēku bari, bet tikai daži lēmumu pieņēmēji," viņa teica.

Šī gada "CeBIT" virstēma būs tā sauktā savstarpējā resursu un informācijas dalīšanās ekonomika, kas angliski iesaukta par "Shareconomy". Desmitiem tūkstošu dažādu IKT nozares produkti un risinājumi tiks grupēti apjomīgā "CeBIT" izstāžu telpu un angāru platībā par tēmām.

Kā skaidroja Libona, biznesa risinājums piedāvās zem rubrikas "CeBIT pro", valsts un sabiedriskās pārvaldes risinājumus kā "CeBIT gov"", bet jaunāko no pētniecības un attīstības nozares kā "CeBIT lab". Savukārt patērētājiem interesējošus produktus un risinājumus izstādīs kā "CeBIT life", Libona stāstīja.

"CeBIT 2013" norisināsies no 5.marta līdz 9.martam Hannoverē, Vācijā.

Foto: no vietnes ln-online.de

Komentāri