Vējonis: Latvija spēj cīnīties pret kibernoziedzniekiem, Mixnews.lv

Vējonis: Latvija spēj cīnīties pret kibernoziedzniekiem

фото

Tehnika | 2014. gada 4. maijā plkst. 20:53

Par kibernoziegumu atvairīšanu atbildīgās institūcijas Latvijā ir gana spēcīgas un spējīgas bez ārvalstu organizāciju palīdzības tikt galā ar veicamajiem pienākumiem, uzskata aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS), ziņo LETA.

Kā atbildīgo institūciju Latvijā Vējonis min Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūciju ("Cert.lv"), kas ikdienā veic datorsistēmu uzraudzību un novērš kiberuzbrukumus.

Tāpat ministrs norāda, ka Latvijas Zemessardzē ir izveidota Kibernoziegumu vienība. Vējonis skaidro, ka izveidotajā Zemessardzes vienībā tiek piesaistīti valsts vadošie informācijas tehnoloģiju speciālisti, kuri paši vēlas kļūt par zemessargiem un sniegt atbalstu kiberuzbrukumu atvairīšanā dažādās krīzes situācijās.

Tajā pašā laikā Latvijā ik pa laikam ierodas ārvalstu eksperti, kuri dalās pieredzē, kā atvairīt šāda tipa uzbrukumus vai uzlabot jau notiekošo darbu datorsistēmu uzraudzībā un kiberuzbrukumu novēršanā, bet ekspertu mācības uzskatāmas kā daļa no ikdienas darba.

Komentāri