Motormuzeja eksponātu skaits papildināts ar mikroautobusu "Latvija", Mixnews.lv

Motormuzeja eksponātu skaits papildināts ar mikroautobusu "Latvija" (1)

фото

Tehnika | 2013. gada 30. janvārī plkst. 16:40

Pēc divus gadus ilgušas auto restaurācijas Rīgas Motormuzeja spēkratu kolekcijā nonāks vecākais tūrisma un atpūtas mikroautobusa "Latvija" modelis, ziņo BNS.

Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD) informē, ka busiņš ražots pirms 50 gadiem. Savā pirmajā dzīvē 1963.gadā ražotais mikroautobuss kalpoja Valmieras slimnīcas vajadzībām, bet pēc norakstīšanas tas varēja nonākt kādā no pārkausēšanas krāsnīm. Laimīgā kārtā mikroautobusu atrada un kā vērtīgu eksemplāru atzina Rīgas Motormuzeja darbinieki.

Divus gadus norisinājās rūpīga auto restaurācija, pēc kuras vecākais tūrisma un atpūtas mikroautobuss RAF-977E "Latvija" ieņems goda vietu Rīgas Motormuzeja spēkratu kolekcijā, norādīja CSDD.

20.gadsimta 50.gados Eiropā parādījās mikroautobusi, piemēram, "Bedford", "Volkswagen", un arī PSRS saimniecībai tādi bija nepieciešami, tomēr attiecīgās institūcijas šādu uzdevumu ražotājiem neizvirzīja.

Rīgas Autobusu virsbūvju fabrikas (RAF) galvenais inženieris Laimonis Klēge sapulcināja entuziastu grupiņu un sāka mikroautobusa projektēšanu un tā prototipa izgatavošanu.

Mikroautobusa konstrukcijā tika izmantoti agregāti no vieglā automobiļa "Volga" GAZ-21. Lai gan RAF nebija līdzīga darba pieredzes, jau 1957.gadā pirmais mikroautobuss bija gatavs un izturēja sākotnējās pārbaudes. Pēc gada tika izgatavoti desmit mikroautobusi PSKP 21.kongresa delegātu vajadzībām, bet no 1959.gada sākās to sērijveida ražošana.

1962.gadā paralēli pasažieru un sanitārajai versijai nelielā sērijā sāka izgatavot tūrisma un atpūtas mikroautobusus RAF-977E "Latvija". Tam bija caurspīdīga, atbīdāma jumta lūka un paaugstinātas kvalitātes salona apdare. Salonā parādījās radioficēta vieta gidam.

Rūpnīcā nebija nevienas lieljaudas preses, ar kuru varētu formēt virsbūves paneļus. Tas bija vienīgais mikroautobuss, kas bija ražots bijušajā Padomju Savienībā, un 1962.–1964.gadā tika saražoti vairāk nekā trīs simti tūristu RAF-977E "Latvija".

foto: boot.lv

Komentāri 1
KvgVMtfsMVyHxfTpirms 5 gadiem
Thanks for writing such an easy-to-udenrstand article on this topic.