Klajā nākusi jaunā operētājsistēma "BlackBerry 10" , Mixnews.lv

Klajā nākusi jaunā operētājsistēma "BlackBerry 10"

фото

Tehnika | 2013. gada 31. janvārī plkst. 13:30

Viedtelefonu "BlackBerry" ražotājs - Kanādas uzņēmums "Research In Motion Ltd." (RIM) - trešdien tirgū laida jaunāko operētājsistēmu un vairākus jaunus tālruņus, kā arī paziņoja par kompānijas nosaukuma maiņu, ziņo LETA-AFP.

RIM norādīja, ka uzņēmuma nosaukums ticis nomainīts uz "BlackBerry", un tirgū laida jauno operētājsistēmu "BlackBerry 10", tādējādi cenšoties atgūt pozīcijas tirgū, kurā dominē konkurenti.

"No šī brīža RIM kļūst par "BlackBerry"," pavēstīja kompānijas vadītājs Torstens Heinss. "Tas ir viens zīmols, viens solījums."

Uzņēmums arī prezentēja divas jaunas ierīces jaunajai operētājsistēmai - Q10, kas aprīkota ar klaviatūru, un telefonu ar skārienjutīgu ekrānu Z10.

RIM pavēstīja, ka jaunā operētājsistēma nodrošinās lietotājiem iespēju pārlūkot aplikācijas bez nepieciešamības iet cauri galvenajam ekrānam, tādējādi uzlabojot efektivitāti un vairāku uzdevumu veikšanu vienlaicīgi.

Tāpat "BlackBerry 10" lietotājiem ļaus nodalīt darba komunikāciju un aplikācijas no mūzikas, fotogrāfijām un citas personiskas informācijas. Tādējādi gadījumā, ja lietotājs nomainīs darba vietu, viņa vai viņas iepriekšējais uzņēmums varēs atvienot ierīces korporatīvo pusi, neietekmējot personīgos datus.

Analītiķi norāda, ka "BlackBerry 10" mērķis ir atjaunot uzticību "BlackBerry" zīmolam un piesaistīt gan patērētājus, gan uzņēmumus vienlaicīgi.

Tirgus izpētes kompānijas IDC dati liecina, ka "BlackBerry" operētājsistēmas pasaules tirgus daļa pērn samazinājusies līdz 4,7%, salīdzinot ar "Android" 68% un "Apple iOS" 18,8%.

Foto: no vietnes cnet.com

Komentāri