Latvijas IT kompānija izstrādās atsevišķus moduļus NATO bezpilotu lidaparātu novērošanas sistēmai, Mixnews.lv

Latvijas IT kompānija izstrādās atsevišķus moduļus NATO bezpilotu lidaparātu novērošanas sistēmai

фото

Tehnika | 2013. gada 5. februārī plkst. 14:35

Latvijas informācijas tehnoloģiju (IT) kompānija SIA "Komerccentrs DATI grupa" izstrādās atsevišķus moduļus jauna Ziemeļatlantijas alianses NATO sauszemes novērošanas projekta vadības programmatūrai, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja "Komerccentrs DATI grupa" pārstāve Linda Dilba.

Latvijas programmētāji atbalstīs "NATO Sauszemes novērošanas programma" (Alliance Ground Surveillance - AGS) realizāciju, kurā izmantos ar dažādiem sensoriem aprīkotus bezpilota lidaparātus, teikts paziņojumā medijiem.

Līgums ar projekta vienu no galvenajiem uzņēmējiem, Vācijas aizsardzības tehnoloģiju kompāniju "Cassidian", parakstīts jau pērn decembrī, bet Latvijas puse par to paziņoja tikai šodien. Projekta realizācija ilgs līdz 2017.gada aprīlim.

AGS sistēmā piedalīsies pieci bezpilotu "Global Hawk" lidaparāti, kas spēj nolidot vairāk nekā 16 000 kilometru bez degvielas uzpildes. Tie būs bāzēti NATO kara aviācijas bāzē Sigonelā, Itālijā. Sistēmu kopīgi pērk 13 NATO dalībvalstis, tostarp arī Latvija, un katra valsts varēs izmantot AGS datus kopēju NATO operāciju un arī nacionālām vajadzībām, teiks NATO mājaslapā. Datus varēs saņemt gan fiksētās vietās, gan mobilos komandpunktos.

AGS ir NATO programma, saukta arī par "Acīm debesīs", kuras mērķis ir izveidot sistēmu, kas nodrošina zemes novērošanu un izlūkošanu no gaisa, izmantojot speciālas bezpilota lidmašīnas. "Komerccentrs DATI grupa" ir vienīgais uzņēmums Latvijā, kas piedalās šāda mēroga projekta realizācijā, teikts kompānijas paziņojumā.

AGS projekta īstenošanā bez Latvijas uzņēmuma piedalās arī citu nozaru uzņēmumi no Bulgārijas, Čehijas, Igaunijas, Vācijas, Itālijas, Lietuvas, Luksemburgas, Norvēģijas, Rumānijas, Slovākijas, Slovēnijas un ASV, informē "Komerccentrs DATI grupa".

_Foto: no vietnes myweku.com _

Komentāri