Francijā izstrādā rīku puķēm, kas telefonā saimniekam paziņo par auga stāvokli, Mixnews.lv

Francijā izstrādā rīku puķēm, kas telefonā saimniekam paziņo par auga stāvokli

фото

Tehnika | 2015. gada 8. janvārī plkst. 15:52

Francijas kompānija "Parrot" izstrādājusi viedpuķpodu, kas seko līdzi istabas auga vajadzībām pēc mitruma, gaismas un mēslojuma, ziņo LETA-AFP.

Uzņēmums "Parrot" iepriekš izstrādājis bezpilota lidaparātus un automašīnu komunikāciju un audiosistēmas.

Viedpuķpods "Flower Power" aprīkots ar sensoriem, kas mēra gaismu, mitrumu, temperatūru un mēslojuma koncentrāciju, nosakot, vai augs saņem visu vajadzīgo pietiekošā daudzumā, skaidroja "Parrot" pārstāve Vanesa Lurī.

Puķpodā ir arī ūdens konteiners, kas var apūdeņot augu vairākas nedēļas atkarībā no puķes vajadzībām.

Ja augam ir vajadzīgs vairāk gaismas vai mēslojuma, viedpuķpods nosūta saimniekam paziņojumu mobilā telefona aplikācijā, kas izstrādātas "Apple", "Android" un "Windows" programmām.

фото

Viedpuķpoda datubāzē ir apkopota informācija par vairāk nekā 7000 augiem, sākot no garšvielām un istabas augiem līdz tējai un kaņepēm.

Viedpuķpods izstrādāts, attīstot "Parrot" iepriekš izlaistu sensoru tehnoloģiju, kas paredzēta ievietošanai parastajos puķpodos. "Tā nav viena traka ideja. Mēs tajā esam patiesi ieinteresēti," skaidroja Lorī.

"Parrot" arī kopā ar zemniekiem izstrādā bezpilota lidaparātus, kas ar kameru un īpašas programmas palīdzību var noteikt, kad sējumiem ir nepieciešams papildu mēslojums.

Komentāri