Google vadītājs paziņo, ka internets drīz pazudīs, Mixnews.lv

Google vadītājs paziņo, ka internets drīz pazudīs

фото

Tehnika | 2015. gada 26. janvārī plkst. 13:16

ASV interneta giganta "Google" vadītājs Ēriks Šmits prognozē, ka internets drīzumā būs tik izplatīts visās mūsu dzīves jomās, ka tas faktiski "pazudīs" fonā, ziņo LETA-AFP.

"Būs tik daudz sensoru, tik daudz ierīču, ka jūs to pat nejutīsiet, tas būs jums visapkārt," norādīja Šmits. "Tas visu laiku būs daļa no jūsu klātbūtnes. Iedomājaties, ka jūs ieejat istabā un jūs mijiedarbojaties ar visām lietām, kas norisinās šajā istabā."

фото

Šmits prognozē, ka "tiks radīta ļoti personalizēta, ļoti interaktīva un ļoti interesanta pasaule."

Vienlaikus "Google", "Facebook", "Microsoft" un "Vodafone" vadītāji, kuri ieradušies Davosas forumā, centās mazināt bažas, ka straujā tehnoloģiju attīstība negatīvi ietekmē darba vietas.

"Visi uztraucas par darba vietām, " norāda "Facebook" izpilddirektore Šerila Sendberga. "Ar tik daudzām izmaiņām tehnoloģiju pasaulē transformācijas notiek straujāk nekā līdz šim. Taču tehnoloģijas rada darba vietas ne tikai tehnoloģiju nozarē, bet arī ārpus tās."

Tāpat tehnoloģiju uzņēmumu vadītāji uzsver, ka lielāka cilvēku savstarpēja savienojamība palīdz samazināt nevienlīdzību.

"Šobrīd visiem ir balsstiesības, visi var paust savu ziņojumu, visi var koplietot, un tas sniedz balsstiesības cilvēkiem, kuriem tās vēsturiski nav bijušas," uzsver Sendberga.

Savukārt Šmits, kurš nesen apmeklēja Ziemeļkoreju, pauda uzskatu, ka tehnoloģijas liek potenciāli despotiskām un noslēgtām valdībām atvērties, jo to iedzīvotāji iegūst aizvien lielākas zināšanas par ārpasauli.

Komentāri