"Teo Martin" un "Pirelli" nopērk bankrotējušās F-1 komandas HRT bolīdus, Mixnews.lv

"Teo Martin" un "Pirelli" nopērk bankrotējušās F-1 komandas HRT bolīdus

фото

Tehnika | 2013. gada 15. februārī plkst. 21:44

Spāņu auto daļu utilizācijas un pārstrādes uzņēmums "Teo Martin" iegādājies piecus darbību pārtraukušās "Formula – 1" (F-1) komandas HRT bolīdus, ziņo ārvalstu mediji, atsaucoties uz avīzi "AS". Savukārt F-1 riepu piegādātājs, kompānija "Pirelli" iegādājās sesto bolīdu - HRT F111.

Kopā ar sacīkšu mašīnām "Teo Martin" ieguva arī kravas auto, izklaides mašīnas, mēbeles un visu HRT aprīkojumu, kuru būtu iespējams pārdot.

Teo Martina īpašumā nonāca arī trīs 2012.gada mašīnas, ar kurām sacensībās piedalījās Indijas pilots Narains Kartikejans un spānis Pedro de la Rosa. Tiek prognozēts, ka 2011./2012.gada mašīnas brīvā tirgū nenonāks, visticamāk, bolīdi tiks piedāvāti kolekcionāriem. Pārējos HRT mantu varēšot nopirkt jebkurš interesents.

Ražotājam tika atgriezti "Cosworth" dzinēji, kurus lietoja spāņu komanda, kā arī "Williams" atpakaļ atdotas arī īrētās ātrumkārbas. Šobrīd komandas bijušais birojs Madridē ir tukšs.

1976.gadā dibinātais "Teo Martin" ir viens no lielākajiem Spānijas autodaļu utilizatoriem. Tās īpašnieks aizraujas ar autosportu, laiku pa laikam piedaloties klasiskajos autorallijos.

Notikušo darījumu summas netiek atklātas. Pirkumu atteikusies komentēt arī "Pirelli". Tiesa, kompānijas īpašumā jau ir "Toyota" komandas bolīds TF100, kurš tika būvēts 2010.gada sezonai, taču tajā nestartēja, kā arī tajā pat sezonā braukušais "Renault R30". "Pirelli" abas mašīnas izmanto riepu testiem.

HRT komanda F-1 piedalījās trīs sezonas, no 2010.gada līdz 2012.gadam, taču neguva nevienu punktu. Pērnā gada decembrī īpašnieki atteicās no piedalīšanās 2013.gada sezonā. Tiesa, janvārī komandu centās glābt investori no Ziemeļamerikas, taču tiem neizdevās saņemt Starptautiskās autosporta federācijas (FIA) atļauju.

Foto: no vietnēm f1grandprix.motorionline.com, motor.as.com

Komentāri