Pētījums: Strauji palielinās "zombiju" aplikāciju skaits, Mixnews.lv

Pētījums: Strauji palielinās "zombiju" aplikāciju skaits

фото

Tehnika | 2015. gada 20. februārī plkst. 15:09

Viedtālruņu lietotāji nepamana un nelieto apmēram 83% no jaunizveidotajām aplikācijām, atklājies kompānijas "Adjust" pētījumā, ziņo LETA-DPA.

Pētījumā par "zombiju" aplikācijām dēvētas tās, kuras neparādījās tehnoloģiju giganta "Apple" pakalpojuma "App Store" populārāko aplikāciju sarakstā.

2014.gadā viedtālruņos ar "iOS", "Android" vai "Windows" operētājsistēmu bija iespējams lejupielādēt 1,4 miljonus aplikāciju. Pieaugot kopējam aplikāciju skaitam, strauji palielinās arī "zombiju" aplikāciju apjoms.

Tā kā aplikāciju ir ļoti daudz, lietotāji daudzas no tām nemaz nepamana. Tās var meklēt pēc kategorijām, taču daudziem aplikāciju veidotājiem sagādā grūtības iekļūt starp populārākajām lietotnēm, kas tiek parādītas vispirms.

Pētījumā atklājās, ka tādās kategorijās kā bizness, produktivitāte un spēles dominē dažas ļoti veiksmīgas aplikācijas, kamēr jaunākās aplikācijas paliek nepamanītas.

Savukārt tādās kategorijās kā navigācija, sports un laika apstākļi ir mazāka konkurence, tāpēc arī "zombiju" aplikāciju skaits ir daudz zemāks. "Apple App Store" cenšas regulēt aplikāciju plūsmu ar sarakstu un ieteikumu palīdzību, taču problēmu pagaidām nav izdevies atrisināt.

Taču pētījumā norādīts, ka aplikāciju lietotāji vairāk paļaujas uz mediju ziņām un draugu ieteikumiem. Nozīmīga loma aplikāciju izvēlē ir arī reklāmai, secinājuši pētījuma autori.

Komentāri