"Skype" sarunas 2012.gadā veidoja trešdaļu no visas pasaules telefonsarunām, Mixnews.lv

"Skype" sarunas 2012.gadā veidoja trešdaļu no visas pasaules telefonsarunām

фото

Tehnika | 2013. gada 17. februārī plkst. 13:39

Sarunas, izmantojot Igaunijā izstrādāto interneta balss un video sarunu rīku "Skype", veidoja 34% no visas starptautiskās telefonijas plūsmas 2012.gadā, raksta informācijas tehnoloģiju (IT) portāls "News.com", atsaucoties uz analītiķu firmas "Telegeography" pētījumu.

Vienlaikus "Skype" lietošanas apjomi auga tempā, kas būtiski pārsniedza "parasto" starptautisko sarunu tempu, ziņo " nozare.lv" "Skype" jau vairākus gadus pieder ASV informācijas tehnoloģiju koncernam "Microsoft".

"Telegeography" secina, ka "Skype" starptautiskie apjomi jeb "trafiks" pieauga par 44% jeb 51 miljardu minūšu 2012.gadā, teikts analītiķu pētījuma kopsavilkumā. Savukārt sarunu "trafiks" kopumā 2012.gadā bija 490 miljardi minūšu, tikai par 5 % vairāk nekā 2011.gadā.

Kopsavilkumā un paziņojumā par jaunākā pētījuma iznākšanu "Telegeography" secina, ka "parastie" telekomunikāciju operatori turpinās izjust konkurences spiedienu no "Skype" un citiem pārsvarā bezmaksas starptautiskiem zvanīšanas rīkiem.

Tomēr analītiķi norāda, ka "Skype" arī piedāvā videozvanus, kuri nekonkurē ar parastām balss sarunām un faktiski veido jaunu pakalpojumu tirgu.

"Vairāk nekā 40% "Skype" "trafiku" veido video, un tas ir jauns sarunu veids, nevis telefonsarunas aizstājējs," raksta "Telegeography". Tomēr analītiķi piebilst, ka vismaz daļa "Skype" straujās izaugsmes ir notikusi uz tradicionālo operatoru rēķina.

Pilnais "Telegeography" pētījums, kas aptver 77 valstis, detalizēti analizē operatoru rādītājus un prognozē tirgu attīstību līdz 2017.gadam maksā, sākot no 6 000 ASV dolāru (3 000 latu).

Foto: no vietnēm hanabiboy.blogspot.com, justanswer.com

Komentāri