iPhone vai iPad - kas populārāks Latvijā?, Mixnews.lv

iPhone vai iPad - kas populārāks Latvijā? (1)

фото

Tehnika | 2015. gada 29. aprīlī plkst. 12:42

Gada laikā Latvijā par 5 procentiem pieaudzis no Apple mobilajām ierīcēm veikto lapu skatījumu skaits, liecina starptautiskā interneta izpētes un konsultāciju uzņēmuma Gemius veiktā analīze.

Baltijā lietotāji aktīvāk internetu pārlūko no iPhone, tikmēr starp visām analizētajām valstīm iPad vislielāko popularitāti iemanto Krievijā.

Kā rāda gemiusTraffic dati, Latvijā 33 procenti no visiem mobilo lapu skatījumiem nāk no Apple ierīcēm. Tajā skaitā no iPhone tiek veikti 22 procenti no visiem mobilajiem lapu skatījumiem, kamēr no iPad - 11 procenti. Salīdzinot ar situāciju pirms gada, lietotāji aktīvāk pārlūko internetu no iPhone - lapu skatījumu skaits pieaudzis par 8 procentiem. Lai arī no iPad veikto mobilo lapu skatījumu daļa gada laikā ir kritusi par trīs procentiem, Apple mobilo ierīču popularitāte starp Latvijas interneta lietotājiem nav zudusi - salīdzinot ar 2014.gadu, šī gada martā no Apple ierīcēm kopā veikti par 5 procentiem vairāk lapu skatījumi. Līdzīga tendence manāma arī Igaunijā. Tur 20 procenti (+ 6 procenti) no visiem lapu skatījumiem nāk no iPhone, bet 16 procenti (- 4 procenti) no iPad. Salīdzinot ar gadu iepriekš, kopējais no Apple mobilajām ierīcēm veikto mobilo lapu skatījumu skaits palielinājies par diviem procentiem, veidojot 36 procentus no visas mobilās plūsmas.

Lietuvā, savukārt, novērojama pretēja situācija. Kopējais no iPhone un iPad veikto lapu skatījumu skaits ir samazinājies par 5 procentiem. Gada laikā no iPhone veikto lapu skatījumu skaits pieaudzis tikai par vienu procentu, bet no iPad - samazinājies par 6 procentiem.

Kamēr Baltijā lielākā daļa no mobilo lapu skatījumiem tiek ģenerēti no iPhone, tādās valstīs kā Krievija, Ukraina, Moldova un citur internets biežāk tiek pārlūkots no iPad. Šī gada martā Krievijā no iPad veikti 32 procenti no visiem mobilo lapu skatījumiem, kas ir par 12 procentiem vairāk nekā no iPhone (20 procenti). Lai arī kopējais lapu skatījumu skaits no Apple mobilajām ierīcēm gada laikā ir krities par 6 procentiem, tie tik un tā veido vairāk kā pusi (52 procenti) no visiem Krievijā veiktajiem mobilajiem lapu skatījumiem.

Lielākā daļa no Apple ierīcēs veiktajiem mobilo lapu skatījumiem ir Dānijā. Tur, identiski kā pirms gada, no iPhone veikts 41 procents, bet no iPad - 39 procenti no visiem lapu skatījumiem. Kopā tie ir 80 procenti no visiem internetā veiktajiem mobilajiem lapu skatījumiem.

Komentāri 1
i-dotipirms 4 gadiem
i-dioti raugaas no i-ieriiceem, un taadu paliek vairaak.
Dieva doti taadi nu paliek.
Shi petijuma rezultati sakriit ar psihiatru peetiijumu par potenciaalo klientu skaita pieaugumu sabiedriibaa.
Bija jau ceriiba, ka kljuudijuushies - bet diemzel ne..