Pētījums: Apple straujiem soļiem iekaro Eiropu, Mixnews.lv

Pētījums: Apple straujiem soļiem iekaro Eiropu (1)

фото

Tehnika | 2015. gada 25. maijā plkst. 14:15

Jaunākie viedtelefona "iPhone" modeļi palīdzējuši ASV informācijas tehnoloģiju gigantam "Apple Inc." palielināt savu viedtālruņu tirgus daļu Eiropā un Ķīnā, lielai daļai klientu atsakoties no "Android" ierīcēm, liecina tirgus izpētes kompānijas "Kantar Worldpanel" apkopotā informācija, ziņo LETA-AFP.

Uzņēmums arī norāda, ka lielo ekrānu viedtelefonu tirgus ASV pēdējā gada laikā ir četrkāršojies, tādējādi arī sniedzot atbalstu "Apple", kas tirgū laidis lielizmēra "iPhone 6 Plus".

Jaunākie dati liecina, ka Ķīnā "Apple" tirgus daļa šā gada pirmajā ceturksnī pieaugusi līdz 26,1%, salīdzinot ar 17,9% attiecīgajā laika periodā pērn.

Savukārt operētājsistēmas "Android" tirgus daļa šajā periodā samazinājusies par astoņiem procentpunktiem - līdz 72%.

"Kantar Worldpanel" vēsta, ka Ķīna šobrīd nodrošina lielāku pārdošanas apjomu "Apple", nekā ASV.

Tirgus izpētes kompānija arī atklājusi, ka "Apple" ir palielinājusi savu viedtelefonu tirgus daļu Eiropas piecos lielākajos tirgos par 1,8 procentpunktiem - līdz 20,3%. Trešdaļa no "Apple" jaunajiem klientiem pārtraukuši lietot "Android" ierīces par labu ASV informācijas tehnoloģiju giganta tālruņiem Lielbritānijā, Francijā, Vācijā, Itālijā un Spānijā.

""iPhone 6" un "iPhone 6 Plus" turpina piesaistīt klientus Eiropā, tostarp lietotājus, kuri iepriekš izmantojuši "Android" viedtelefonus," norāda "Kantar Worldpanel".

Tikmēr "Android" tirgus daļa Eiropas Savienības tirgos pirmajā ceturksnī sarukusi par 3,1 procentpunktu - līdz 68,4%, taču operētājsistēma joprojām saglabā tirgus līderpozīcijas, ņemot vērā cenu priekšrocības.

Komentāri 1
dfgepirms 4 gadiem
Ja kāda kompānija radītu modernu viedtālruni, kam neplīst ekrāns, tad tā izkonkurētu visus. Apple šajā virzienā diemžēl nestrādā.