Latvijas iedzīvotāji e-pakalpojumus izmanto mazāk nekā citās Baltijas valstīs, Mixnews.lv

Latvijas iedzīvotāji e-pakalpojumus izmanto mazāk nekā citās Baltijas valstīs

фото

Tehnika | 2015. gada 21. maijā plkst. 19:49

Latvijā iespēju iegūt un iesniegt informāciju dažādos valsts reģistros kā e-pakalpojumu vismaz reizi nedēļā izmanto 14% aptaujāto, kamēr Lietuvā tie ir 26%, bet Igaunijā - 35% respondentu, liecina tirgus un sociālo pētījumu kompāniju "GfK CR Baltic" veiktā aptauja par tehnoloģiju lomu cilvēku ikdienā.

Kā rāda aptaujas dati, no Latvijas iedzīvotājiem e-pakalpojumus vismaz reizi mēnesī lieto 41% aptaujāto, kas ir tikpat daudz, kā Igaunijā, bet vairāk kā Lietuvā, kur vismaz reizi mēnesī e-pakalpojumus lieto 37% aptaujāto.

Par problēmu sekmīgā e-pakalpojumu īstenošanā dzīvē liecina fakts, ka 27% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju kaut reizi ir pamēģinājuši e-pakalpojumu, bet turpmāk dara to ļoti reti. Tāpat 19% atzīst, ka e-pakalpojumus nav lietojuši ne reizi, un tas ir augstākais rādītājs starp Baltijas valstīm, jo tādu cilvēku, kas e-pakalpojumus nav lietojuši nekad, Igaunijā ir tikai 7%.

Kā rezultātus komentē pētījuma autori, valsts iestādēm jāpārdomā komunikācija ar iedzīvotājiem, jo izveidota dārga sistēma, kas netiek pienācīgi izmantota. Tāpat, iespējams, jāpārskata pakalpojuma izmantošanas ērtums.

Komentāri