Teju trešdaļa lietotāju ir atkarīga no savām mobilajām ierīcēm, Mixnews.lv

Teju trešdaļa lietotāju ir atkarīga no savām mobilajām ierīcēm

фото

Tehnika | 2013. gada 19. februārī plkst. 15:44

Jūs nevarat dzīvot bez sava mobilā telefona? Izrādās, teju katrs trešais telefona lietotājs jeb 29% no tiem ar lielām grūtībām atraujas no telefona un pat draugi nespēj ietekmēt šo nelāgo paradumu.

Pērnā gada nogalē veiktais "Pew Research" pētījums atklāj, ka tikai 12% lietotāju tuvi cilvēki ir aizrādījuši par pārāk lielu aizraušanos ar telefoniem. Savukārt teju divas piektdaļas jeb 39% apgalvo, ka ne ģimene, ne draugi, ne darba kolēģi nesapratīs, ja viņi uzreiz neatbildēs uz zvanu vai pietiekami ātri nenosūtīs īsziņu.

фото

Pētījums, kurā piedalījušies 2 254 cilvēki, liecina, ka vairāk nekā divas trešdaļas (67%) lietotāju pārbauda savus telefonus, vai nav palaisti garām zvani, īstziņas, apziņojumi, pat gadījumos, ja tas nav zvanījis vai vibrējis.

Savukārt 44% lietotāju savus telefonus novieto līdzās gultai, lai nepalaistu garām kādu naktī sūtītu ziņu vai zvanu.

фото

Kā noteikt, vai jūs esat atkarīgs no lietošanas, vaicā vietnes "mashable.com" eksperti. Vai jūsu pirmais darbs pēc pamošanās ir ieskatīšanās telefonā? Vai pirms gulētiešanas obligāti ir jāpārbauda telefons? Vai telefonā skatāties neatkarīgi no atrašanās vietas un pieņemtās uzvedības noteikumiem, piemēram, pusdienu laikā? Vai telefons ir svarīgāks par drošību, piemēram, īsziņu sūtīšana braukšanas laikā?

Atbildes uz šiem jautājumiem var atklāj, vai jūsu "pieķeršanās" mobilajam telefonam ir sasniegusi neveselīgu līmeni.

фото

"Ja runā par robežu starp atkarību un ierīču aktīvu izmantošanu, tad lielākā daļa viedtālruņu īpašnieku apgalvo, ka ar viņiem viss ir kārtībā: tikai 15% uztraucas par to, ka kopā ar telefonu pavada pārāk daudz laika. Atlikušie 85% apgalvo, ka nekad par to neuztraucas," skaidro "Pew Internet & American Life Project" vecākais pētnieks Ārons Smits.

"Viedtālruņiem īpaši pieķērusies ir tikai viena lietotāju grupa, proti, jaunieši, kas lieto "Apple" produktus. Vidēji 21% mobilo ierīču lietotāju vecumā no astoņpadsmit līdz 24 gadiem reizēm uztraucas, ka pārāk daudz izmanto telefonu. Šāda vecuma "iPhone" lietotāju vidū tādu ir 22% jeb divreiz vairāk nekā "Android" vai "Blackberry" telefonu īpašnieku vidū," skaidro pētnieks.

фото

Starp citu, viedtelefoni to lietotājiem ir ļoti, ļoti svarīgi. Pētījumā atklāts, ka 36% to lietotāju saka, ka "bez tiem nespēj iedomāties savu dzīvi". Tiesa, tieši tikpat daudzi atzīst, ka varētu labi iztikt ar parastu mobilo tālruni.

Foto: no vietnēm talkandroid.com, perthnow.com.au, stuff.co.nz, boomerhighway.org, turizamzavasinas.com

Komentāri