Latvietes radītā unikālā tējkanna kampaņā savāc vairāk nekā 800 000 eiro (FOTO), Mixnews.lv

Latvietes radītā unikālā tējkanna kampaņā savāc vairāk nekā 800 000 eiro (FOTO)

фото

Tehnika | 2015. gada 15. jūnijā plkst. 11:45

Vācijā dzīvojošās latvietes radītā elektriskās indukcijas moderna dizaina tējkanna "Miito", noslēdzoties pūļa finansēšanas vietnes "Kickstarter" kampaņai, savākusi 818 099 eiro, kas izdarīts, pateicoties 6052 atbalstītājiem, informēja "Miito" veidotāja Jasmīna Grase.

Tikmēr kampaņā prasītie 150 000 eiro tika savākti pirmajās 38 stundās. Kā iepriekš stāstīja Grase, "Miito" ir tējkanna, kas strādā uz magnētiskās indukcijas pamata. Tējkannas diskveidīgā pamatne ģenerē elektromagnētisko lauku, kas savukārt uzsilda dzelzs stienīti, kas ievietots šķidruma traukā un turas perpendikulāri pamatnei. "Uz pamatnes var likt jebkuru šķidruma trauku - krūzi, klasisko tējkannu, un, ievietojot tajā sildelementu, tiks uzsildīts jebkurš šķidrums," piebilst Grase.

фото

"Projektu sākām pērn janvārī, bet rudenī tas tika atrādīts dizaina izstādē Nīderlandē, kur kļuva par sensāciju," turpina Grase. "Vairākas kompānijas piedāvājās nopirkt no mums tiesības uz produktu, un mēs varējām tās pārdot, bet tas produkts pēc gada parādītos plauktā kā tējkanna "numur x". Tas ir gaužām garlaicīgi."

фото

Grase arī stāsta, ka nekādas vērā ņemamas investīcijas no ārpuses nav saņemtas un viss notiek ar pašu līdzekļiem. Lai priekšlaicīgi nebūtu jāpiesaista investori, nolemts izmēģināt pūļa finansēšanas vietni "Kickstarter".

Runājot par nākotnes plāniem, Grase teic, ka, turpinot "Kickstarter" kampaņu, produkts tiks papildināts ar jaunām iespējām. "Arī tad, kad šis produkts būs gatavs, nākotnē piedāvāsim uzlabotus variantus, kas, piemēram, būtu interesants jaunievedums kafejnīcās, ļaujot cilvēkiem pašiem kaut ko gatavot, tāpat aplūkojam līdzīga principa iespējas arī tvaicētājos un citās ierīcēs. Galva ir pilna ideju," entuziasma pilna ir Grase.

Pēc "Kickstarter" kampaņas beigām - līdz rudenim - plānots pabeigt prototipa izstrādi, kā arī sagatavoties ražošanai, bet, sākot ar pavasari, tiek plānots piedāvāt jau gatavu produktu.

Komentāri