Draugiem.lv savu profilu varēs apstiprināt ar eID karti, Mixnews.lv

Draugiem.lv savu profilu varēs apstiprināt ar eID karti

фото

Tehnika | 2015. gada 13. jūlijā plkst. 18:35

Sociālais tīkls "Draugiem.lv" kopā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) un citiem partneriem veido sociālo tīklu verifikācijas risinājumu, kurā lietotājs pats var veikt sava profila verifikāciju jeb savas personības īstenuma apstiprinājumu ar elektronisko identifikācijas (eID) karti, informēja kampaņas "Valsts ir internetā" pārstāvji.

Kā vēsta kampaņas organizatori, šomēnes sākta risinājuma testēšana vietnē "draugiem.lv/verifikacija", kuru izmēģināt tiek aicināti tie "Draugiem.lv" lietotāji, kuriem ir eID karte ar aktivizētu e-parakstu un kuri lieto "Windows" operētājsistēmas.

"Pēc 20.jūlija sāksim testēt arī "Mac" un "Linux" operētājsistēmu versijas," stāsta "Draugiem.lv" pārstāvis Jānis Palkavnieks. "Pēc testa perioda noslēgšanās un nepieciešamo uzlabojumu veikšanas risinājuma oficiālā atklāšana plānota vasaras beigās."

Apstiprinot jeb verificējot sava profila īstumu, "Draugiem.lv" oficiāli apliecina savu identitāti sociālajā tīklā. Līdz ar verifikāciju iegūtā zaļā ikona pie profila garantē, ka personas vārds un uzvārds ir tāds pats kā eID kartē. Tā "Draugiem.lv" lietotāji palīdz veidot drošu un atklātu komunikāciju interneta vidē bez viltus profiliem. Turklāt, veicot sagatavošanos profila verifikācijai, dators tiek sagatavots arī turpmākai e-pakalpojumu un e-paraksta lietošanai.

"Mēs aicinām izmēģināt profilu verifikāciju visus "Draugiem.lv" lietotājus, kam ir eID karte ar aktivizētu parakstu," aicina Palkavnieks. "Mēs vienmēr esam lepojušies ar cilvēkiem, kuri neslēpjas aiz svešiem vārdiem un bildēm un nav anonīmi interneta komentētāji."

Verifikācijas risinājumu veido "Draugiem.lv" sadarbībā ar VARAM, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi un VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs". Projekts saņēmis Eiropas Savienības fondu tehniskās palīdzības projekta finansējumu 9000 eiro apmērā.

Komentāri