"Facebook" nebloķēs Latvijā izstrādāto portālu "ask.fm", Mixnews.lv

"Facebook" nebloķēs Latvijā izstrādāto portālu "ask.fm" (1)

фото

Tehnika | 2013. gada 21. februārī plkst. 20:53

Sociālo komunikāciju vietne "Facebook" noraidījusi prasību bloķēt Latvijā izstrādāto portālu "ask.fm", atsaucoties uz Īrijas laikrakstu "Irish Times", ziņo LETA.

"Facebook" savā slēdzienā secinājusi, ka "ask.fm" nepārkāpj uzņēmuma datu apmaiņas politiku.

Latvijā radīto portālu "ask.fm", kura kopējais lietotāju skaits pārsniedz 20 miljonus cilvēku visā pasaulē, vecāki vaino divu Īrijas pusaudžu pašnāvībā, jo viņas portālā saskārušās ar ņirgāšanos un pazemojumiem.

"Facebook" Lielbritānijas un Īrijas tirgus direktors Saimons Milners norādīja, ka uzņēmums neatbalsta portālā "ask.fm" sastopamo ņirgāšanos, atzīstot, ka daži no presē atspoguļotajiem pazemošanas gadījumiem ir šausminoši.

Tomēr, lietojot "ask.fm" caur savu "Facebook" profilu, pusaudžiem tiek piedāvāta lielāka aizsardzība, norādīja Milners.

Viņš atzīmēja, ka "iebiedēšana un terorizēšana pastāv visā pasaulē, skolās un internetā, un to nav iespējams izskaust."

Nesen Īrijā veiktās aptaujas rezultāti liecina, ka, neskatoties uz "Facebook" stingro politiku, kas nosaka, ka lietotājam ir jābūt vismaz 13 gadus vecam, vietnē savs konts ir pusei īru bērnu, kas ir jaunāki par astoņiem gadiem.

Eiropas Savienībā (ES) veikti pētījumi liecina, ka 75% gadījumu, kad nepilngadīgajiem bijis "Facebook" konts, viņi to izveidojuši ar vecāku palīdzību un ziņu, piebilda Milners.

Pēc Īrijas mediju ziņotā, vietne "ask.fm" ļauj lietotājiem izveidot publisku profilu ar savu fotogrāfiju un vārdu, taču citu lietotāju profilos atļauts ievietot anonīmus komentārus un jautājumus. Vietnes īpašnieki arī neveic satura uzraudzību un nevēlama satura dzēšanu.

Divu meiteņu pašnāvības gadījumi pēc pazemošanas sociālo komunikāciju vietnē izraisījuši plašas diskusijas Īrijas sabiedrībā, kur izskanējuši arī aicinājumi no Īrijas bloķēt pieeju "ask.fm" vietnei.

Arī Īrijas bērnu un jaunatnes lietu ministre Frānsisa Ficdžeralda vērsusies pie ES un Latvijas, paužot bažas par kiberhuligānismu sociālo komunikāciju vietnēs.

Portālu "ask.fm" radīja piecu puišu komanda - Oskars Liepiņš, Marks Terebins, Iļja Terebins, Valērijs Vešņakovs un Klāvs Sinka. Lielākā daļa no portāla auditorijas ir pusaudži.

Foto: blog.web2win.ru

Komentāri 1
Bananszxzpirms 5 gadiem
Lai neheitotu tevi anonīmi, ir tāda iespēja, kā aizliegt jautāt anonīmi, un tev varēs pajautāt tikai atklāti + kur vērts ņemt galvā kkādus anonīmus pi*arus?