Portālam "Latvija.lv" būs jauns vizuālais veidols, Mixnews.lv

Portālam "Latvija.lv" būs jauns vizuālais veidols

фото

Tehnika | 2013. gada 26. februārī plkst. 10:14

Valsts un pašvaldību pakalpojumu portāls "Latvija.lv", kurā pieejami arī e-pakalpojumi, ir morāli un fiziski novecojis, tāpēc to nepieciešams uzlabot, intervijā aģentūrai LETA atklāja Valsts reģionālās attīstības aģentūras (VRAA) direktore Solvita Zvidriņa.

"Portāls "Latvija.lv" ir izveidots 2005.gadā, un IT sistēmām astoņu gadu periods ir pārāk ilgs, ja nav veikta sistēmas papildināšana un atjaunošana," skaidroja Zvidriņa.

Tāpēc VRAA šogad ir iecerējusi uzlabot gan portāla darbību, gan arī tā vizuālo veidolu. Viens no iemesliem, kāpēc nepieciešami uzlabojumi, ir lielais e-pakalpojumu klāsts, kas portālā ir pieejams, līdz ar to šai programmatūrai ir jāpaplašina arī tehniskie resursi.

"Tas produkts, ko mēs patlaban veidojam, ir jārada atbilstoši šodienas tehnoloģiskajām prasībām un tā lietotāju jaunajiem paradumiem. Neviens vairs nepārvietojas ar blociņiem, bet gan vēlas visu informāciju uzreiz redzēt savā telefonā ātrā, ērtā un pieejamā veidā," klāstīja VRAA direktore.

Viņa gan paskaidroja, ka pārmaiņas nenozīmē, ka kaut kas būtiski mainīsies - informācija un e-pakalpojumi palikšot tie paši, taču speciālisti būs parūpējušies, lai sistēma būtu ātrāka un ērtāka, un tajā būtu pieejami jauni pakalpojumi.

Esot jādomā arī par nākotni - par resursiem, kas sistēmai būs nepieciešami pēc viena, diviem gadiem.

"Arī IT joma attīstās ļoti strauji. Neviens 2005.gadā nevarēja prognozēt, kā attīstīsies tehnoloģijas un kādas būs to iespējas pēc vairākiem gadiem, kad šāda veida informācija ir nepieciešama gan telefonos, gan planšetdatoros," atzina Zvidriņa.

Pamazām gan arī plānots nomainīt pašu vizuālo veidolu, taču tas nenotikšot uzreiz. Zvidriņa arī vēl neatklāja, kādas vizuālās pārmaiņas portālu sagaida.

Foto: ekrānšaviņš no latvija.lv

Komentāri