Latvijā atklās pirmo riepu pārstrādes ražotni, Mixnews.lv

Latvijā atklās pirmo riepu pārstrādes ražotni

фото

Tehnika | 2013. gada 26. februārī plkst. 14:44

Ceturtdien, 28.februārī, Ozolnieku novada Salgales pagasta "Akačos" tiks atklāta SIA "E Daugava" izveidotā Latvijā pirmā pirolīzes jeb riepu pārstrādes ražotne, ziņo "Nozare.lv"

Pirolīzes iekārta ir "E Daugava" projekts, kurā kopumā tika ieguldīti 309 000 lati, no kuriem 35% ir Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras atbalsts no Eiropas Savienības struktūrfondiem.

Izlietoto autoriepu pārstrāde, izmantojot pirolīzes tehnoloģiju, ir unikāls process Latvijas tirgū, norāda uzņēmums. Līdzīga iekārta darbojas Igaunijā, taču Latvijā "E Daugava" patlaban ir vienīgais uzņēmums, kurš sācis šāda veida pārstrādi. Līdz ar to izlietotās automašīnu riepas vairs nemētāsies ceļmalās, bet gan tiks lietderīgi izmantotas.

"E Daugava" pirolīzes tehnoloģija tiek izmantota riepu pārstrādei augstas temperatūras ietekmē bez skābekļa piekļuves. Riepas sadalās sastāvdaļās karsēšanas rezultātā. Tā kā nenotiek tieša sadedzināšana, kaitīgie izmeši nenokļūst atmosfērā, kas ir ļoti svarīgi apkārtējās vides saglabāšanai. Galaprodukti ir šķidrais kurināmais, gāzveida kurināmais, tehniskais ogleklis un metāla kords.

Pirolīzes tehnoloģiskās līnijas atklāšana Salgales pagastā radīs sešas jaunas darbavietas.

Pirolīzes rūpnīcas atklāšana notiks 28.februārī 12:00 Ozolnieku novada Salgales pagasta "Akačos".

Foto: tekhno.net, recuperaciondiscoduro.com

Komentāri