Internetā pieejama atjaunota terminu datubāze latviešu valodā, Mixnews.lv

Internetā pieejama atjaunota terminu datubāze latviešu valodā

фото

Tehnika | 2013. gada 27. februārī plkst. 21:18

Valsts valodas centrs (VVC) šodien atklājis pārstrādātu, pilnveidotu un lietotājam ērtāk izmantojamu terminu datubāzi, ziņo LETA.

Kā informēja VVC Administratīvās nodaļas pārvaldes vecākā referente Iveta Hamčanovska, tā ir pieejama vietnē "termini.vvc.gov.lv". Datubāzē ir ap 352 000 dažādu nozaru terminu šķirkļu no Tulkošanas un terminoloģijas centra, VVC izstrādātajiem, attiecīgās terminoloģijas darba grupās akceptētajiem un saskaņotajiem terminu krājumiem, kā arī Latvijas Zinātņu akadēmijas Terminoloģijas komisijā un tās apakškomisijās apstiprinātie termini un citi terminu krājumi.

Jaunajā terminu datubāzē lietotājam, atverot pilnu šķirkli, iespējams iepazīties ar termina avotu, definīciju, kā arī komentāriem. Pie katra šāda pilnībā atvērta šķirkļa atrodams konkrēts simbols, kuru nospiežot, atvērsies saziņas forma, ar kuras palīdzību par katru konkrēto terminu varēs uzdot jautājumu VVC terminologiem.

Tāpat ir tikusi atvieglota arī meklējamā termina ievade - minimālais meklējamo simbolu skaits ir trīs. Lietotājiem tiek atgādināts norādīt meklējamo valodu pāri, jo pēc noklusējuma tiek meklēts termins latviešu valodā.

Vietnē tiek piedāvāta noderīgu saišu sadaļa, kurā datubāzes lietotājs var atrast saites uz normatīvo aktu vietnēm, citiem terminoloģiskiem avotiem, kā arī saites uz tām institūcijām, kas īsteno valsts valodas politiku.

Foto: blog.web2win.ru, gfi.com

Komentāri